15 kwiecień 2013
"W dniu 12.04.2013r. w Zespole Szkół Gminy Izbicko odbył się XX Jubileuszowy Wojewódzki Konkurs Gawędziarski "Śląskie Beranie" Uroczystego otwarcia dokonał zespół "Na Chwila" w krótkim koncercie śląskich pieśniczek. W konkursie wzięło udział 55 zawodników indywidualnych reprezentujących szkoły podstawowe i ponad 20 zespołów reprezentujących gimnazja i przedstawiających scenki rodzajowe.

11 kwiecień 2013
W dniu 08.04.2013 w Niemodlinie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk LZS Szkół Wiejskich w Mini Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowych. Reprezentacja Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie zajęła IV miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

10 kwiecień 2013
25.03.2013 r. odbył się I finał zbiórki elektroodpadów w Przedszkolu Publicznym Nr 8. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do naszej akcji. Zbiórki przerosła nasze oczekiwania razem zebraliśmy 1296 kilogramów. Firma Enerbia patronująca projektowi Ekokultura, w którym bierzemy udział, przeliczyła zebrane kilogramy na punkty, za które możemy zrobić zakupy dla naszych przedszkolaków w wybranych sklepach internetowych.

9 kwiecień 2013
8. kwietnia 2013r. w PSP Sucha odbyły się gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęło 7 drużyn w kategorii szkół podstawowych oraz 2 gimnazja. Trzyosobowe zespoły rywalizowały w teście wiedzy, umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz na rowerowym torze przeszkód. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą teoretyczną z zakresu Kodeksu Drogowego, a na torze przeszkód też radzili sobie całkiem nieźle, chociaż sprawiał im on wiele trudności.

8 kwiecień 2013
W dniu 02.03. 2013 w PSP Sucha odbył się XII Turniej Mini Koszykówki Dziewcząt Szkół Wiejskich o Puchar Gabrieli Mrohs-Czerkawskiej.Istotą turnieju było wzbudzenie przekonania,że wielkość szkoły i środowisko nie stanowią przeszkody w niczym,i że w małej szkole,do której uczęszcza 15 uczennic (kl.4-6) da się zorganizować zawody sportowe na wysokim poziomie.

4 kwiecień 2013
By tradycji stał się zadość, wzorem roku ubiegłego, uczniowie szkoły podstawowej w Suchej wykorzystali pierwsze dni wiosny, by w ramach akcji Ogólnopolskiego Programu Ożywić Pola, poznać sekrety naszej ojczystej przyrody. Ta wspaniała lekcja przyrody odbyła się w Izbie Edukacji Leśnej.

4 kwiecień 2013
Takim tytułem w Wojewódzkiej Olimpiadzie Technicznej mogą poszczycić się uczniowie szkoły w Suchej Maja Borkowska i Rafał Frank. Opiekunem uczniów jest Beata Frank. Warto wspomnieć, że Rafał to również zeszłoroczny finalista tej olimpiady. Uczniowie szkoły w Suchej systematycznie od kilku lat osiągają wysokie lokaty na szczeblu wojewódzkim tego konkursu. W zeszłym roku szkolnym, szkoła mogła się poszczycić uczennicą laureatką.

28 marzec 2013
21 marca w PP5 witano wiosnę na zielono. W tym dniu każde dziecko miało w swoim stroju element w kolorze zielonym. Śpiewano „kolorowe” piosenki na powitanie wiosny, rozwiązywano zagadki o tematyce wiosennej. Zimę, której symbolem była Marzanna też żegnano tańcem i piosenką.

26 marzec 2013
25. marca w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Technicznego. Gimnazjum w Szymiszowie reprezentowali uczniowie klasy 3b: Daniel i Piotrek. Wśród zadań, z którymi musieli się zmierzyć Finaliści były m.in. sprawdzian wiedzy z zakresu szeroko pojętej techniki, a także zadania praktyczne: rysunek techniczny, montowanie obwodów elektrycznych czy też montowanie urządzenia mechanicznego.

25 marzec 2013
W dniu 22 marca 2013 roku w Publicznym Gimnazjum nr 2 odbył się konkurs zdobienia jaj wielkanocnych „Kroszonki 2013” połączony z warsztatami. Uczniowie, biorący udział w konkursie, mieli za zadanie ozdobić jajko dowolną techniką. Można więc było zobaczyć tradycyjne „skrobanie” jaj, oklejanie, malowanie, itp. Uczniowie twórczo spędzili piątkowe przedpołudnie i nabyli nowe umiejętności przekazane im od starszych kroszonkarek, które uświetniły konkurs swoją obecnością oraz oceniły prace uczniów.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17421831