II edycja zbiórki elektrośmieci zakończona sukcesem !

22 maj 2013
W ramach programu "Na tropie elektrośmieci" oraz kontynuując działania ekologiczne w Przedszkolu Publicznym w Dziewkowicach oraz w oddziałach zamiejscowych w Błotnicy i Warmątowicach dzieci wraz z nauczycielami przemaszerowali z transparentami zachęcając mieszkańców do segregacji śmieci i ochrony środowiska przed niebezpiecznym odpadami.
Po drodze uczestnicy marszu wręczali przechodniom ulotki na temat odpowiedzialnych zachowań proekologicznych i II edycji zbiórki elektrośmieci oraz wrzucali własnoręcznie wykonane kolorowe broszurki do mijanych skrzynek na listy. II edycja zbiórki elektośmieci znowu okazała się sukcesem Zebrano tym razem 3148 kg, a łącznię w dwóch edycjach 6410 kg co w przeliczeniu na jednego wychowanka daje wynik ok 66 kg na osobę. Teraz zebrane punkty przedszkolaki wymienią na zabawki, pomoce dydaktyczne, książeczki i przybory do rysowania .

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-05-22 13:30:39)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423509