Przedszkolaki z Kadłuba odwiedziły STRAŻ

15 maj 2013
Dnia 4 maja swój dzień obchodzili strażacy, więc wszystkie przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Kadłubie wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej złożyć życzenia wszystkim strażakom. Przed budynkiem straży czekał na dzieci prezes Jan Ploch, naczelnik Janusz Szłapa oraz członek zarządu i kronikarz straży Katarzyna Ferdynus-Szłapa.
Przedszkolaki wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka i akcjach ratowniczo - gaśniczych. Dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i na jaki zadzwonić numer wzywając pomocy. Ogromny entuzjazm wzbudziły samochody strażackie. Dzieci zobaczyły, co znajduje się we wnętrzu takiego samochodu oraz miały okazję przejechać się wozem strażackim i spróbować strącić pachołek wodą. Dzieci w podziękowaniu przekazały prezesowi życzenia oraz wręczyły bukiet kwiatów, który na pamiątkę stoi teraz w sali tradycji w której odbywają się m.in. ważne zebrania zarządu i członków naszego osp w Kadłubie.

Dziękujemy za miłe ugoszczenie nas i przekazanie ważnych informacji.

Przedszkolaki z Kadłuba.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-05-15 09:19:45)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423388