Festiwal Piosenki Wartościowej „Szukałem Was”

20 maj 2013
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie już po raz ósmy było organizatorem Festiwalu. Jego otwarcia dokonali – burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc, dyrektor gimnazjum Marek Szproch oraz ksiądz proboszcz Norbert Nocoń. Gwiazdą Festiwalu, która uświetniła występy, był raper z Jeleniej Góry Łukasz Bęś – Bęsiu, który oprócz koncertu opowiedział wszystkim świadectwo swojego nawrócenia, jakiego doznał w czacie pielgrzymki do Medjugories.

Następnie rozpoczęła się rywalizacja konkursowa piosenki wartościowej w kategoriach – dziecięcej i młodzieżowej. W skład jury tegorocznego Festiwalu weszli p. Małgorzata Pencko, p. Krzysztof Pytko oraz p. Joanna Cichecka.

W kategorii dziecięcej I miejsce zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny im. JPII w Boguszycach, II miejsce zajęła Schola Parafialna z Kadłuba, natomiast III miejsce zajął Zespół „Pajamos” z Dziewkowic.

W kategorii młodzieżowej: I miejsce zajęła Joanna Krochmalczyk z PG w Żelaznej, II miejsce – Zespół „Kamerton” z PG w Izbicku, natomiast III miejsce zajął Zespół z PG nr 1 w Strzelcach Opolskich.

Jury przyznało również nagrodę Grand Prix VIII Festiwalu Piosenki Wartościowej Międzyparafialnemu Zespołowi „Belle Co” z Ujazdu.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli biskup opolski Andrzej Czaja oraz burmistrz Strzelec Opolskich – Tadeusz Goc.

Festiwal nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów, serdeczne podziękowania należą się Radzie Rodziców, Radzie Pedagogicznej i Samorządowi Uczniowskiemu PG Szymiszów, Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Sołectwu Szymiszów Osiedle, F.P.H. Kapica w Zawadzkiem, p. Gabrieli Klimek – Agencja ALLIANZ w Opolu, p. Eugeniuszowi Gocman – Zakład Mechaniki Pojazdowej w Jemielnicy, ks. prob. Norbertowi Nocoń, Referatowi Inicjatyw Gospodarczych i Promocji Gminy Strzelce Opolskie, DFK Szymiszów Osiedle oraz radnym – p. Henrykowi Skowronek i p. Janowi Bogusz, a także OSP Szymiszów i OSP Kalinowice.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-05-20 21:28:13)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423347