4 październik 2013
Strzeleckie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej w sobotę 28 września 2013r. na Orliku przy PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich zorganizowało kolejną ogólnodostępną imprezę sportowo - rekreacyjną dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Impreza pod nazwą „Rodzinna Impreza na Orliku przy PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich” rozpoczęła się o godz.14.30 a zakończyła tuż po 18.00...

27 wrzesień 2013
W dniu 13 września w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych pt. „Zabawy plastyczne”. Autorami prac są uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie. Wernisaż prezentuje dzieła wykonane w różnych technikach: rysunek, malarstwo, grafikę, kolaż oraz wydzieranki.

27 wrzesień 2013
Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie zajęli III miejsce w województwie opolskim w konkursie "Elektrośmieci oddajesz - wiedzę i pieniądze dostajesz". Zadaniem było przeprowadzenie akcji edukacyjnej dotyczącej segregowania odpadów i zebranie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

25 wrzesień 2013
24 września 2013 r przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 9 w Strzelcach Opolskich powitały Jesień. Jesień weszła do sali przystrojonej i kolorowej przy pięknej ,melodyjnej piosence pt ,,Malowała jesień….”. Dzieci gromkimi brawami powitały piękną damę ubraną w kolory jesienne. Piękna Pani odwdzięczyła się kilkoma radami ,jakie udzieliła dzieciom aby mogły wesoło przetrwać jesienny czas.

25 wrzesień 2013
W ramach realizacji programu ,,Szkoły dla Ekorozwoju” w roku szkolnym 2012-2013 przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 9 w Strzelcach Opolskich wzięły udział w działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Do działań zaangażowano rodziców dzieci a także okoliczną społeczność .

25 wrzesień 2013
Mimo nie najlepszej pogody uczniowie klasy 3c z PG Szymiszów, wraz z opiekunami, udali się na rajd rowerowy na najwyższy szczyt w okolicy. Oprócz integracji i wzmocnienia kondycji , głównym celem wyprawy była lekcja w Muzeum Czynu Powstańczego dotycząca historii Góry Św. Anny oraz Powstań Śląskich.

19 wrzesień 2013
Udało się - z radością informujemy, że Przedszkole Publiczne Nr 5 w Strzelcach Opolskich za podjęte działania ekologiczne i zdrowotne otrzymało certyfikat „ Zielonej Flagi”.

16 wrzesień 2013
Miło nam poinformować, że za działalność ekologiczna w roku szkolnym 2012/2013 Przedszkole Publiczne Nr 8 w Strzelcach Opolskich otrzymały Międzynarodowy Certyfikat „Zielona Flaga”. Dziękujemy bardzo wszystkim Rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w nasze działania ekologiczne.

16 wrzesień 2013
Poznanie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym , rozumienia znaczenia znaków i sygnałów drogowych, a przede wszystkim nabycia umiejętności i nawyków prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drodze było celem zajęć edukacyjnych w Przedszkolu Publicznym w Dziewkowicach z udziałem Pan Józefa Gaj egzaminatora WORD Opole.

21 sierpień 2013
W dniach od 2 do 10 sierpnia, w ramach programu „Młodzież w Działaniu”, grupa strzeleckiej młodzieży wraz z opiekunami, już kolejny raz spotkała się ze swoimi przyjaciółmi z miast partnerskich: Soest (Niemcy), Holice (Czechy) oraz Druskiennik (Litwa), którym przypadła w tym roku organizacja wymiany. Realizując projekt „Green Life”, jego uczestnicy utrwalali nawyki „ekologicznego życia” i twórczej współpracy. Przeżyli wyjątkowe chwile!

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17422384