Pasowanie na starszaka

5 listopad 2013
Dnia 28.10.2013r. grupa „Smerfów” z Publicznego Przedszkola nr 9 w Strzelcach Opolskich miała przyjemność zaprosić swoich rodziców na salę gimnastyczną Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich, gdzie odbyło się dość nietypowe, jednak równie ważne pasowanie na „Starszaka”.

Zanim dzieci oficjalnie stały się straszakami, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne:

śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły, jak również pod nadzorem nauczyciela wychowania fizycznego przeszły test sprawności fizycznej.

Po części artystycznej i zabawach sportowych nastąpiła „ceremonia” pasowania przez Panią Dyrektor przedszkola na dzielnych straszaków symbolicznym ołówkiem, poprzedzona złożonym ślubowaniem. Na koniec każdy otrzymał dyplom wraz z drobnym upominkiem.

Dzieci podeszły do tego wydarzenia z entuzjazmem, przez wiele dni uczyły się piosenek i wierszy, cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Był to dla nich duży, ale miły wysiłek. Uporały się z tym doskonale, czego efekty mogli podziwiać zaproszeni Rodzice oraz Pani Dyrektor.

Pasowanie to było doskonałym przykładem dobrej współpracy pomiędzy placówkami oraz dały możliwość sześciolatkom zapoznać się z „murami szkoły”.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-11-05 09:57:26)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2013-11-05 09:58:47)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423783