Światowy Dzień Spódnicy

4 listopad 2013
30 października w PSP w Dziewkowicach obchodzony był Światowy Dzień Spódnicy. Uczniowie mieli okazję poznać historię kreowania kobiecej mody, dowiedzieli się, że pierwsze ubrania przypominające spódnice były znane już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Zrobione były głównie z trzciny lub ze słomy i nosili je również mężczyźni
Do nas moda na noszenie tej części damskiej garderoby przywędrowała zza oceanu, ale nikt nie pamięta nazwiska jej pomysłodawcy. Może była to grupa kobiet chcących ustanowić kolejny dzień celebracji swojej kobiecości, a może grupa mężczyzn wrażliwych na piękno… Grunt, że w tym dniu spodnie ustąpiły miejsca bardziej kobiecej części garderoby. Były więc spódnice kwieciste, falbaniaste, w kropki, w kratkę oraz obowiązkowo - spódniczki mini. Do wspólnej zabawy włączyli się również chłopcy, którzy z ogromnym humorem i dystansem do siebie, paradowali w spódnicach po szkolnych korytarzach.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-11-04 10:38:06)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2013-11-04 10:39:04)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424008