Poznawanie kultury Ameryki Północnej

12 listopad 2013
Dnia 30 października Przedszkole Publiczne nr 5 z Strzelec Opolskich odbyło podróż do Ameryki Północnej. Dzieci poznały kulturę, tradycję i symbole narodowe krajów tego kontynentu. W tym dniu wszyscy byli przebrani w stroje Indian, kowbojów, szeryfów, Myszki Miki itp.
W kolorowych przebraniach bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki country oraz braliśmy udział w różnych ciekawych konkurencjach: slalom między kaktusami, rzucanie kół na bawoli róg, przeciąganie liny, rzucanie lassem.

Aby poczuć smak amerykańskiej kuchni próbowaliśmy pysznych hot dogów, placków amerykańskich z syropem klonowym i popcornu. Dzieląc się wrażeniami po degustacji dzieci ujęły je w krótkim, ale znacznym wyrażeniu „palce lizać”.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-11-12 13:06:56)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424058