28 listopad 2014
Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie słynie z uprawiania sportu. W zeszłym roku szkolnym nauczyciele wychowania fizycznego postanowili spopularyzować wśród młodzieży szkolnej nordic walking i zakupili kijki do tego sportu. Uczniowie bardzo szybko nauczyli się prawidłowej techniki chodzenia z kijami i chętnie uczestniczą w takich zajęciach na świeżym powietrzu wykorzystując właściwie cztery pory roku.

24 listopad 2014
21 listopada w Ujeździe odbył się finał powiatowy w piłce halowej dziewcząt. Zawodniczki PG Szymiszów, które 17 listopada w finale gminnym pokonały wszystkie drużyny z Gminy Strzelce Opolskie, zmierzyły się ze swoimi rówieśniczkami z sześciu innych gimnazjów powiatu strzeleckiego.

24 listopad 2014
W ramach realizowanego w Publicznym Gimnazjum w Szymiszowie projektu edukacyjnego: „Wzrastam w latach i mądrości przez obcowanie z przyrodą, dziełami człowieka i dialog międzyludzki”, uczniowie udali się, 7 października, na wycieczkę do Oświęcimia i Krakowa.

19 listopad 2014
5 listopada 2014 roku odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Książka na wakacje”, organizowanego przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną Strzeleckiego Ośrodka Kultury oraz nauczycielkę w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich - Wiolettę Rużyło-Gajda.

14 listopad 2014
Garncarskie warsztaty ceramiczne, to kolejna impreza, jaka odbyła się w ramach pracy Szkolnego Koła Regionalnego, działającego w Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach.

12 listopad 2014
7 listopada 2014r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie odbyło się spotkanie w ramach Opolskie Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj – życie przed Tobą!” Organizatorami - II już edycji Kampanii – są: Opolski Kurator Oświaty, Komenda Wojewódzka Policji w Opolu oraz Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Opolu.

6 listopad 2014
Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej już po raz czwarty uczestniczyła w Ogólnopolskim Programie „Ożywić Pola”. Tegoroczna edycja przebiegała pod nazwą „Rok trznadla”.

5 listopad 2014
W pierwszych dniach listopada wspominamy zmarłych. Samorząd Uczniowski PG w Szymiszowie w imieniu całej społeczności szkolnej uczcił pamięć poległych Powstańców Śląskich.

4 listopad 2014
Już po raz drugi 30 października w Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach zorganizowany został „Bal Wszystkich Świętych”.

29 październik 2014
Na początku października uczniowie klasy III PSP w Suchej uczestniczyli w „Żywej lekcji przyrody”. Gość, który oprowadzał nas po fascynującym świecie przyrody, to Pan Jan Zubek, myśliwy i przyrodnik, inicjator działań prowadzonych w szkole w ramach Ogólnopolskiego Programu OŻYWIĆ POLA

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)