XIX Zimowy Rajd Pieszy - Kalinowice 2015

22 styczeń 2015
W ramach ferii zimowych 20 stycznia 2015 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach odbył się po raz dziewiętnasty Zimowy Rajd Pieszy. W tym roku uczestniczyły w nim reprezentacje z: Publicznego Gimnazjum z Szymiszowa, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Strzelcach Opolskich, Publicznej Szkoły Podstawowej z Szymiszowa i Dziewkowic, Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach oraz przedstawiciele Świetlicy Wiejskiej z Nowej Wsi.
Na mecie rajdu, po przejściu dowolnej trasy grupy rajdowe rywalizowały ze sobą  w różnych konkurencjach. Trzeba było wykazać się: wiadomościami teoretycznymi oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy,  celnością podczas strzelania oraz wiedzą o sportach zimowych. Grupy rywalizowały również w konkursie sprawnościowym i piosenki turystycznej. Podczas tegorocznego rajdu zabrakło tylko śniegu do przeprowadzenia konkursu lepienia bałwana. Osobne konkurencje rajdowe przeprowadzili: pani Elżbieta Ozimowska z Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny, strażacy z OSP w Kalinowicach oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Po zakończeniu rywalizacji grupy rajdowe rozgrzały się gorącą herbatą i zregenerowały siły pieczonymi kiełbaskami.
W indywidualnym konkursie strzelania z broni pneumatycznej przeprowadzonym przez p. Jana Bogusza kierownika Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich w kategorii chłopców zwyciężył Wojciech Jędrzejczyk, a w kategorii dziewcząt Julia Trojanowska. Wśród opiekunów najcelniej strzelał p. Jerzy Bienias z Szymiszowa. Nagrody dla najlepszych strzelców ufundował Burmistrz Strzelec Opolskich.

Na zakończenie rajdu dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach p. Andrzej Marchewka podsumował zmagania i wręczył nagrody najlepszym uczestnikom, które ufundowała Rada Rodziców PSP z Kalinowic oraz  Ośrodek Edukacji Ekologicznej  przy Parku Krajobrazowym „Góra Św. Anny”.

I miejsce w tegorocznym rajdzie wywalczyła drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach, II miejsce zajęli przedstawiciele Publicznego Gimnazjum w Szymiszowie, a III uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Strzelcach Opolskich.

Organizatorzy zaprosili  wszystkich na następny dwudziesty rajd, który odbędzie się jak zawsze w pierwszy wtorek przyszłorocznych ferii zimowych.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2015-01-22 13:31:47)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17425424