23 marzec 2015
Już od ponad roku w Publicznym Gimnazjum im. JPII w Szymiszowie realizowany jest projekt „Akademia Nowoczesnej Edukacji”, dzięki któremu uczniowie maja szansę uczestniczyć w dodatkowych zajęciach takich jak np. matematyka, fizyka. Zajęcia z robotyki też realizowane są w ramach tego projektu – uczniowie mają okazję samodzielnie budować roboty z klocków LEGO, a później je odpowiednio zaprogramować.

20 marzec 2015

11 marzec 2015
Przedszkole Publiczne w Dziewkowicach z przyjemnością informuje o wynikach konkursu plastycznego „Dbając o Środowisko naturalne wybierajmy pojazdy ekologiczne” Na konkurs wpłynęły 52 prace o ciekawej formie , formacie oraz wykonanych różnymi technikami plastycznymi

6 marzec 2015
25 Lutego uczniowie klasy Ia PG w Szymiszowie uczestniczyli w warsztatach językowych, które były zorganizowane przez Bibliotekę Austriacką w Opolu. W ramach zajęć pierwszoklasiści poznali zwyczaje i tradycje obchodzenia Świąt Wielkanocnych w krajach niemieckiego obszaru językowego min. tradycyjne obrzędy oraz potrawy spożywane na Wielkanoc.

27 luty 2015
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu organizuje drugą edycję Konkursu plastycznego „W Trosce o Środowisko – przyroda widziana oczyma dziecka”, skierowanego do dzieci klas 1-3 szkół podstawowych województwa opolskiego.

21 luty 2015
„Lekcja z SITA” to IV edycja konkursu skierowanego do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizowanego wspólnie przez tygodnik „Głos Nauczycielski” oraz firmę SITA. Jego celem jest zachęcenie placówek oświatowych do wdrażania nowoczesnych metod edukacji. Warto spróbować swoich sił, ponieważ zwycięska szkoła otrzymuje sprzęt i materiały do nauki języków obcych metodą SITA oraz licencję na prowadzenie zajęć tą metodą w kolejnym roku szkolnym. Obecnie w projekcie bierze udział 190 uczniów z 5 szkół z całej Polski.

17 luty 2015
Uczniowie klasy IV i V Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach w ramach kultywowania lokalnych tradycji w przedostatnim tygodniu karnawału przygotowali „wodzenie niedźwiedzia” i program ten zaprezentowali mieszkańcom Kalinowa, Kalinowic i Ligoty Dolnej.

9 luty 2015
Dyrektor Żłobka prowadzonego przez Gminę Strzelce Opolskie, informuje o rozpoczęciu rekrutacji uzupełniającej dzieci do Żłobka, mieszczącego się w Strzelcach Opolskich przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na dwa miejsca w Żłobku, w grupie wiekowej dzieci od 6 do 16 miesiąca życia.

9 luty 2015
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne P. S. P. nr 4 w Strzelcach Op. Serdecznie zapraszają Rodziców i przyszłych Pierwszoklasistów na DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

27 styczeń 2015
Brak śniegu w czasie ferii nie był powodem do zmartwień dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej. Specjalnie dla nich nauczycielki „wyczarowały coś z niczego”. Taki tytuł nosiły wesołe zajęcia zorganizowane w szkole 20 i 21 stycznia.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424595