Międzygminny Konkurs Ortograficzny o Puchar Burmistrza Strzelec Opolskich rozstrzygnięty!

25 maj 2015
Tegorocznym gospodarzem i współorganizatorem XXI Międzygminnego Konkursu Ortograficznego o Puchar Burmistrza Strzelec Opolskich była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kolonowskiem
Do konkursu przystąpili najlepsi z najlepszych –reprezentanci swoich środowisk, czyli osiemnastu uczniów z sześciu gmin.

Zadania ortograficzne zostały przygotowane przez Panią M. Walasek – Pollak pod kierunkiem doradców metodycznych Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu – Pań A. Tokarek i J. Fąfrowicz. Jury tworzyły nauczycielki j. polskiego, które przyjechały na konkurs wraz ze swoimi podopiecznymi, a nad całością przebiegu konkursu czuwała dr
Stefania Jagło, gość honorowy.

W przyjaznej szkole, w miłej acz podszytej rywalizacją atmosferze, uczniowie zmagali się z małą i wielką literą, rozwiązywali łamigłówki i rebusy, uzupełniali diagramy. Musieli wykazać się znajomością form gramatycznych, zasad pisowni niewymiennej oraz poprawnie zapisać cząstkę „nie” z rzeczownikami, czasownikami lub przymiotnikami. Uczniowie w siedmiu rundach rozwiązali trzynaście zadań.

Trzynastka okazała się najszczęśliwsza dla Jakuba z Publicznej Szkoły Podstawowej w Piotrówce, który uzyskał najwyższą liczbę punktów i został zwycięzcą konkursu.

Gratulujemy!!!

Tegoroczni gospodarze ugościli wszystkich słodkimi, domowymi wypiekami i ciekawym programem artystycznym w gwarze śląskiej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Kolonowskie.

Dziękujemy za współpracę!

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2015-05-25 07:37:25)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2015-05-25 07:38:59)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17425771