27 luty 2012
Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania ogłasza Samorządowy Konkurs Nastolatków „ OŚMIU WSPANIAŁYCH” Serdecznie zapraszamy do udziału w VI lokalnej edycji konkursu. Rozmowy konkursowe z kandydatami odbędą się 6 marca 2012 r. od godz. 13.00 w Sali narad GZOiW.

27 luty 2012
Kampania to ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy. Patronat nad kampanią w naszej gminie objęła Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

27 luty 2012
Julia Biernat, ubiegłoroczna absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich została nagrodzona tytułem "Najlepszy Uczeń Powiatu Strzeleckiego 2011" w kategorii "Uczeń Szkoły Podstawowej". Wręczenie nagród odbyło się podczas Gali Lauri.

20 luty 2012
16 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 i nr 1 w Strzelcach Opolskich odbył się Dzień Zdrowego Chleba, który został zrealizowany w ramach projektu profilaktyczno edukacyjnego "Akademia Zdrowia" Projekt ma na celu stworzenie pozytywnych, zdrowych nawyków żywieniowych, wspieranie uczniów w podejmowaniu racjonalnych decyzji odnoszących się do zdrowego stylu życia i wyrabianie odpowiedzialności za własne zdrowie.

17 luty 2012
Publiczne Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich przystąpiło do Akcji "Warto Być Dobrym". Jest to największa kampania edukacyjna w Polsce kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat.

14 luty 2012
W minionym tygodniu uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele PSP w Dziewkowicach mieli okazję zobaczyć inscenizację teatralną, wpisującą się w ramy akcji profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Dzieci z klas IV - VI przygotowały przedstawienie uczące zachowań asertywnych, pt.: „O Królewnie Śnieżce - bajka inaczej”.

10 luty 2012
W tym tygodniu w mroźny poranek dzieci z Przedszkola Publicznego w Dziewkowicach gościły teatr im. Marka Kotańskiego z Krakowa z przedstawieniem "Szalone potyczki marchewki i cukierniczki" w ramach realizowanych programów profilaktycznych "Czyste powietrze wokół nas" i "Moje dziecko idzie do szkoły". Dzięki wspaniałej grze aktorów dzieci utrwaliły sobie na wesoło wiedzę o zdrowym trybie życia i odżywianiu, a przy tym wspaniale się bawiły.

8 luty 2012
Ruszyły zapisy do XII Turnieju Piłki Nożnej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, czyli Mistrzostw chłopców i dziewcząt w kategorii U-10. Zwycięzcy tegorocznej edycji rozgrywek otrzymają niezwykłą nagrodę w postaci wyjazdu na mecz Mistrzów Europy, wyłonionych podczas zawodów, które rozegrane zostaną w Polsce i na Ukrainie.

7 luty 2012
6. lutego 2012r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie odbyły się gminne eliminacje Konkursu Technicznego. W eliminacjach wzięli udział uczniowie z PG Izbicko, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Op. oraz gospodarze – PG Szymiszów. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą techniczną, ale tylko dwóm z nich udało się uzyskać ponad 85% punktów, a tym samym zakwalifikować się do finału wojewódzkiego.

2 luty 2012
W CRWiS "Strzelec" z dniem 30 stycznia zaczęły się zajęcia szkolne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Strzelce Opolskie. Zajęcia prowadzone są w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 15.00. Podczas zajęć szkolnych pływalnia jest ogólnodostępna do użytku wszystkich chętnych. Sprawdź grafik rezerwacji torów, które tory są zajęte przez grupy szkolne.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418037