Konkurs Recytatorski

20 kwiecień 2012
Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania we współpracy ze Strzeleckim Oddziałem DFK 17 kwietnia 2012 r. przeprowadził przesłuchania w ramach Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Jugend trägt Gedichte vor” „Młodzież recytuje poezję”. Tegoroczne eliminacje gminne zgromadziły rekordową liczbę uczestników. Do kwalifikacji zgłosili się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, czyli wszystkie grupy wiekowe, łącznie 34 osoby z 12 szkół.

Jury w składzie : Anna Rzeźniczek, Gisela Lange i Hubert Mrochy miało bardzo trudne zadanie, bo poziom (zwłaszcza wśród uczniów szkół podstawowych)  był wysoki i bardzo wyrównany, a ponadto w tej kategorii wiekowej uczestników było najwięcej. Przesłuchania wyłoniły uczniów, którzy właściwie dobrali swój repertuar, poprawnie posługiwali się językiem niemieckim oraz ogólnym wrażeniem artystycznym zachwycili i przekonali do siebie Jury. Do etapu rejonowego zakwalifikowano w kategorii:

A - szkoła podstawowa: Piotr Olbrich, Wiktoria Kulik, Martyna Michalska (PSP nr 2 , opiekun p. Jolanta Kauf), Milena Klimek (PSP nr 7, opiekun Jolanta Wójcik), Anna Franik (PSP Dziewkowice, opiekun Sabina Trzeciak), Paulina Piosek (PSP Sucha, opiekun Anna Majewska);

B – gimnazjum: Weronika Nocon, Agnieszka Piontek (PSP Szymiszów, opiekun Anna Januszewska), Andrea Szotka (PG nr 2, opiekun Marzena Drabik – Klimek);

C – szkoła średnia: Aleksandra Wieczorek, Klaudia Skóra (ZSZ nr 1 Strzelce Op. , opiekun Beata Czech), Natalia Wilczek (ZSZ nr 1 Strzelce Op. opiekun Sabina Miś)

Gratulujemy wykonawcom i opiekunom. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach, które 22 maja 2012 r. o godz. 9.00 odbędą się w Miejsko – Gminnym  Ośrodku Kultury w Ujeździe .

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-04-20 07:26:34)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17419814