11 kwiecień 2012
W Publicznej Szkole Podstawowej w Błotnicy Strzeleckiej zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne, które poprowadziła pedagog/trener z Ośrodka Psychoprofilaktycznego ,,Nowa Perspektywa” z Karkowa. W klasach I-III uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt.; ,,W rytmie emocji”, podczas których nabyły umiejętności reagowania na sytuacje trudne, jak również nauczyły się rozpoznawać emocje.

3 kwiecień 2012
29 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 i nr 1 w Strzelcach Opolskich odbył się „Dzień Zdrowej Przekąski” , który został zrealizowany w ramach projektu profilaktyczno -edukacyjnego "Akademia Zdrowia" W szkołach zostały zorganizowane stoiska ze zdrową przekąska, na których wszyscy uczniowie mogli spróbować suszonych moreli, rodzynek, orzechów laskowych żurawiny czy suszonych jabłek. Degustacja stała się ciekawą formą promocji zdrowej przekąski, jako alternatywy dla niezdrowych chipsów i batonów.

2 kwiecień 2012
2 kwietnia 2012r. w PSP Sucha odbyła się gminna eliminacja Turnieju BwRD. Do rywalizacji stanęło 6 drużyn w kategorii szkół podstawowych oraz 4 gimnazja. Trzyosobowe zespoły rywalizowały w teście wiedzy, umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz na rowerowym torze przeszkód. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą teoretyczną z zakresu Kodeksu Drogowego a na torze przeszkód też radzili sobie całkiem dobrze.

2 kwiecień 2012
31 marca gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum w Szymiszowie, biorący udział w Ogólnopolskim Konkursie „Drugie Życie Elektrośmieci”, przeprowadzili zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja odbyła się na terenie Stacji Paliw Skrzypczyk i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem - mieszkańcy przywożący swoje sprzęty często czekali w kolejce, by móc je oddać.

31 marzec 2012
Uzyskanie tytułu laureata jest najwyższym osiągnięciem konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim. Takim tytułem w Wojewódzkim Olimpiadzie Technicznej może poszczycić się uczennica szkoły w Suchej Joanna Polok, która uzyskała 85%poprawnych odpowiedzi, tuż za nią uplasowała się Weronika Nocoń - 82 % oraz Rafał Frank - 72 %, oboje również z PSP w Suchej.

30 marzec 2012
28 marca 2012 roku w Brzegu dziewczęta z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich w Wojewódzkim Finale Koszykówki zajęły II miejsce. Niewiele nas dzieliło od złota, ale jak się okazało wszystko się może zdarzyć dopóki piłka w grze.

23 marzec 2012
21 marca uczniowie z klas IV – VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich wraz z Telewizją City Sat Gordzielik szukali w nietypowy sposób , tak wyczekiwanej pory roku jaką jest wiosna . Zadaniem uczniów było podążać śladami wiosny wykonując zadania zostawione w placówkach, urzędach, instytucjach miasta Strzelce Opolskie .

23 marzec 2012
„Friends of Earth” to nazwa 10-cio osobowej drużyny uczniów PG Szymiszów, która bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Drugie Życie Elektrośmieci”. Głównym organizatorem Konkursu jest Europejska Platforma Recyklingu, a patronat nad Konkursem sprawują m.in. Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach konkursu, 31 marca organizowana jest zbiórka elektrośmieci.

23 marzec 2012
Rok szkolny 2011/2012 został ogłoszony Rokiem z Pasją. Hasło to było okazją do zaprezentowania talentów drzemiących w uczniach gimnazjum w Szymiszowie. 21 marca, czyli w Pierwszy Dzień Wiosny gimnazjaliści ujawnili swoje talenty aktorskie na Gali Teatrów Dziesięciominutowych. Każda klasa przedstawiła sztukę, bawiąc do łez zgromadzonych na dużej sali gimnastycznej uczniów i nauczycieli.

22 marzec 2012
Pierwszy dzień wiosny uczniowie suskiej szkoły przeżyli nieco inaczej niż dotychczas, bo na łonie natury. Wybrali się gościnnie do Leśnictwa Gąsiorowice, gdzie gościł nas Jan Piper –leśniczy i prezes Koła Łowieckiego nr 1 Jeleń w Strzelcach Op. W gąsiorowickich lasach oraz na stawach, z których słynie wieś Gąsiorowice dzieci szukały śladów wiosny, a przy okazji mogły obserwować bogactwo tamtejszej przyrody.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418757