11 marzec 2013
Przedszkole w Dziewkowicach - oddział w Błotnicy Strzeleckiej wzięło udział w IV edycji programu „Mamo, Tato, wolę wodę!”. Do programu zgłosiło się ponad 1500 przedszkoli, z czego 236 placówek otrzymało patronat programu. Jednym z nich jest właśnie nasze przedszkole. Wyróżnienie to jest potwierdzeniem najwyższych standardów opieki i edukacji w placówce.

8 marzec 2013
7 marca 2013 roku w Publicznym Gimnazjum w Szymiszowie odbyła się Giełda Szkół dla uczniów klas trzecich. Uczniowie klas trzecich mogli obejrzeć prezentacje przygotowane przez poszczególne szkoły oraz zapoznali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2013/2014.

8 marzec 2013
Pod taką właśnie nazwą Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Stowarzyszenie Dinopark w Krasiejowie ogłosił konkurs plastyczny. Do udziału w tym konkursie przystąpiły dzieci z przedszkola w Dziewkowicach, Warmatowicach i Błotnicy Strzeleckiej. Miło nam poinformować, że laureatami tego konkursu zostały przedszkolaki z Błotnicy Strzeleckiej

8 marzec 2013
Z okazji Dnia Kobiet pragnę złożyć Paniom życzenia, wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia,spełnienia wszystkich marzeń, by w każdym dniu roku uśmiech na twarzy gościł tak samo często, jak w tym dniu.

27 luty 2013
VII edycja Strzeleckiego Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” wyłoniła fantastycznych gimnazjalistów, którzy doskonale wpisują się w potrzeby i realia dzisiejszego świata. Działanie tych wolontariuszy jest niezastąpione. Bierzmy z nich przykład !

26 luty 2013
Odrobina aktywności ruchowej oraz potrzeba dobrej zabawy były mottem organizacji kolejnej edycji rodzinnej zabawy na łyżwach. Rodzinne ślizganie się na łyżwach na „Białym Orliku” staje się imprezą cykliczną. W tym roku, w sobotę 23 lutego br. Strzeleckie Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej wspólnie z Gminnym Zarządem Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich i przy współpracy z Publicznym Gimnazjum nr 2 oraz Publiczną Szkołą Podstawową nr 7 zorganizowali dla mieszkańców naszego miasta i gminy kolejną edycję zabawy na łyżwach.

22 luty 2013
Przedszkole Publiczne w Dziewkowicach propagując zdrowy tryb życia małego człowieka zaprosiło do przedszkola pielęgniarkę stomatologiczną Panią Alicję Szaforz Gabor, która wie wszystko o zdrowych ząbkach. Podczas ciekawych zajęć, pogadanki oraz nauce prawidłowego mycia ząbków nasi przedszkolacy dowiedzieli się jak dbać o zęby, co należy jeść i kiedy odwiedzić stomatologa.

8 luty 2013
Już po raz drugi drużyna PG Szymiszów miała okazję gościnnie uczestniczyć w II eliminacji Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, która odbyła się 31. stycznia 2013r. w Kędzierzynie-Koźlu. Weronika, Daniel i Piotrek, pod opieką p. Piotra Kiełbasy, zaprezentowali się bardzo dobrze na tle swoich konkurentów - w większości wielokrotnych Mistrzów Polski w Turnieju BwRD.

7 luty 2013
Ferie to czas odpoczynku od nauki i szkoły, pomimo tego uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich swój pierwszy tydzień ferii (28.01-1.02.1213 r.) spędzili w szkole, biorąc udział w zimowisku „Ferie z koszykówką” organizowanym w ramach „Akcji Zima 2013”.

7 luty 2013
Tegoroczny okres świąt Bożego Narodzenia był dla uczniów klasy drugiej z PSP w Suchej bardzo pracowity. Już w adwencie rozpoczęli przygotowania do szkolnego występu wigilijnego. Uczyli się piosenek, pastorałek, przygotowywali stroje oraz scenografię. Tuż przed świętami odbył się pierwszy występ dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Został on nagrodzony oklaskami i słowami uznania dla małych aktorów.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420501