22 październik 2013
Zespół Placówek Oświatowych w Kalinowicach został zakwalifikowany do realizacji projektu „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej.

22 październik 2013
3 października 2013 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Kadłubie. Punktualnie o godzinie 16.00 - pani dyrektor powitała przybyłych gości: nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy I. Uroczystość rozpoczął występ artystyczny uczniów klasy drugiej.

22 październik 2013
W ODDZIAŁACH W BŁOTNICY STRZELECKIEJ I WARMĄTOWICACH PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W DZIEWKOWICACH W ramach programu „Święto Drzewa 2013” oddziały zamiejscowe z Błotnicy Strzeleckiej i Warmątowic nawiązały współpracę z Nadleśnictwem w Rudzińcu. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na temat znaczenia drzew w życiu człowieka, zwyczajów zwierząt żyjących w lesie w trakcie wycieczki do Szkółki Leśnej Rachowice

21 październik 2013
Microsoft, w tegorocznej edycji konkursu na najbardziej innowacyjne zastosowanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu dzieci i młodzieży, wyłonił zwycięzcę: INNOWACYJNEGO NAUCZYCIELA 2013. Zwycięzcą jest Pani Izabela Breguła - nauczycielka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich. PANI IZABELI BREGULE SKŁADAMY SERDECZNE GRATULACJE, a naszych Czytelników zapraszamy do zapoznania się z listem gratulacyjnym skierowanym na ręce Burmistrza Strzelec Opolskich.

21 październik 2013
W ramach projektu ekologicznego pt. Gramy w Zielone uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami p. K. Nocoń, B. Frank, p. R. Krawczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej 13 października wybrali się do Planetarium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie i Palmiarni Miejskiej w Gliwicach

18 październik 2013
11 października odbył się w Krakowie XI Ogólnopolski Zjazd Szkół dla Ekorozwoju. Była to uroczystość wręczenia międzynarodowego certyfikatu , Zielonej Flagi”. Na uroczystości nie zabrakło także przedstawicieli strzeleckich placówek oświatowych, którym Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju przyznała certyfikaty

16 październik 2013
W piątek 11 października 2013 roku Samorząd Szkolny zorganizował krótki apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Spotkanie zaczęło się od zabawnej scenki przedstawiającej odpytywanie uczniów przez nauczycielkę. Po udanym występie uczniów, humory nauczycieli znacznie się poprawiły. Następnie przewodnicząca szkoły Karolina zaprosiła wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły na środek i złożyła im życzenia. Nauczyciele zostali obdarowani kwiatami i słodkościami. Szczególną niespodzianką dla nauczycieli było również odśpiewanie „Sto lat” przez uczniów.

16 październik 2013
W czwartek 10 października przedstawiciele PG Szymiszów z klas: IA, IB i IIA wraz z ks. Norbertem Noconiem i paniami A. Januszewską, M. Szlagą, A. Szuszkiewicz i K. Przeszowską pojechali na XIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie.

11 październik 2013
„Ten, co kształci serca i umysły młode, ten, co ścieżki życia pokoleń toruje, tylko z kwiatu wdzięczności może mieć nagrodę, tylko z postępków, których przykłady wskazuje” wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty serdeczne życzenia, wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania

10 październik 2013
We wrześniu Publiczną Szkołę Podstawową w Suchej odwiedził policjant – pan Adam Tymiński. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I – III. Pan Tymiński mówił o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz o prawidłowym zachowaniu się na pasach.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17422779