,,Tydzień Tolerancji i Życzliwości w PSP w Błotnicy"

28 listopad 2013
W dniach od 12 listopada do 25 listopada 2013 w PSP w Błotnicy Strzeleckiej realizowane były zadania programu edukacyjnego ,,Tydzień Tolerancji i Życzliwości”. Każdego dnia były realizowane działania profilaktyczne mające na celu poprawę relacji i zachowań uczniów naszej szkoły.
Zajęcia rozpoczęły się od spotkań z Policją dla uczniów klas I-III, IV – IV oraz dla rodziców, na których zostały poruszone sprawy właściwego zachowania się w szkole, bezpieczeństwa oraz czasu spędzanego po zakończeniu lekcji. Przeprowadzone zostały/zastaną lekcje wychowawcze z udziałem pedagoga szkolnego pani Marty Tymińskiej na temat ,, Z tolerancją za pan brat”. W klasie III odbyły się zajęcia profilaktyczne ,, Minka zła zaraz znika, gdy gra muzyka”. 25 listopada uczniowie mogli przynieść do szkoły na zajęcia lekcyjne swojego ulubionego pluszaka i spędzić z nim cały dzień. Większość uczniów chętnie skorzystała z takiej możliwości. Zakończenie programu zostało podsumowane na apelu szkolnym 26 listopada, gdzie zostały ogłoszone wyniki konkursu na temat ,,Zwierzęta zagrożone wyginięciem w Polsce”. Przygotowane przez klasy albumu zawierały ciekawe materiały edukacyjne, które z powodzeniem mogą być wykorzystane na lekcjach przyrody. Dzięki takiej formie zabawy uczniowie zdobyli nową wiedzę i doświadczenie. Trudno było wyłonić zwycięzcę. Program pozwolił zarówno uczniom jak i rodzicom obiektywnie spojrzeć na niewłaściwe zachowania i formy spędzania czasu wolnego przez swoje pociechy. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w realizacji zadań programu i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-11-28 07:37:52)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424010