Oficjalny portal: Gminny Zarząd Oświaty w Strzelcach Opolskich

powrót

Aktualności w oświacie

Dziewczyny z PG Szymiszów dalej niepokonane!

25 listopad 2013
22. listopada w hali sportowej przy PG nr 2 w Strzelcach Opolskich odbył się Finał Powiatowy Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn reprezentujących poszczególne gminy. Gminę Strzelce Opolskie reprezentowała drużyna PG Szymiszów. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, grając „każdy z każdym”, a dwie najlepsze z każdej grupy zagrały o prawo do gry w finale.

Szymiszowska drużyna wygrała oba spotkania w swojej grupie pokonując drużyny z Ujazdu i Izbicka, w związku z czym, w drodze do finału zmierzyła się z drużyną z Leśnicy. Spotkanie to zakończyło się pewną wygraną 3:0. Drugą drużyną, która wywalczyła sobie awans do finału, były zawodniczki z Ujazdu.

Finał zatem to kolejna już rywalizacja zawodniczek z Szymiszowa i Ujazdu. Spotkania te zawsze są bardzo zacięte, a o wygranej często decydował jeden błąd, którejś z drużyn. Nie inaczej było tym razem. Pierwszą bramkę zdobyła Teresa z PG Szymiszów, a gdy sędzia miał już zakończyć pierwszą połowę finału, zawodniczki z Ujazdu wykorzystały swoją okazję i wyrównały stan meczu.

Druga połowa pokazała waleczność i determinację obu drużyn. Żadna z nich nie odpuszczała, więc obie bramkarki miały sporo pracy. Do końca spotkania wynik już jednak się nie zmienił i o wygranej miały zadecydować rzuty karne. Tym razem większym spokojem i opanowaniem wykazały się zawodniczki PG Szymiszów i to one mogły cieszyć się z wygranej i prawa gry w Półfinale Wojewódzkim!

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom a dziewczynom z PG Szymiszów życzymy powodzenia na kolejnym etapie!