27 kwiecień 2018
Burmistrz Strzelec Opolskich Zaprasza na wystawę fotograficzną pt. "Tacy byliśmy jeszcze wczoraj". Zdjęcia z kolekcji Waldemara Burcka z lat 1960-1980. Otwarcie wystawy w dniu 3 maja po uroczystościach święta Konstytucji 3 Maja, miejsce - Plac Stefana Żeromskiego.

27 kwiecień 2018
18 kwietnia 2018r. dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9 w Strzelcach Opolskich, grupa Tygrysków i Kotków, udały się z wizytą do studia telewizji lokalnej City Sat Gordzielik.

20 kwiecień 2018
Społeczność Szkolna PSP 2 jest dumna z reprezentantów naszej szkoły, którzy bardzo wysoko uplasowali się w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego.

20 kwiecień 2018
16 kwietnia b.r. w Przedszkolu Publicznym w Rozmierce nastąpiło rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pt. "Mój przyjaciel dinozaur"

10 kwiecień 2018
Zapraszam do udziału w konkursie, który odbędzie się 16 maja 2018r. o godz. 12:00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich, ul. Sosnowa 3 (zgłoszenie uczniów do 9 maja 2018 r.).

10 kwiecień 2018
Zapraszam do udziału w konkursie. Etap gminny odbędzie się 9 maja 2018 r. o godz. 12:00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich (zgłoszenie uczniów do 30 kwietnia 2018 r.).

9 kwiecień 2018
Czyste powietrze wokół nas było przewodnim tematem Gminnego Przeglądu Przedszkolaków „Dinka znamy, Dinka kochamy z nim zawsze o przyrodę dbamy”, który się odbył 20 marca 2018 w Strzeleckim Ośrodku Kultury.

9 kwiecień 2018
Organizatorem III Festiwalu Przedszkolaków był Strzelecki Ośrodek Kultury. A tematem przewodnim była ochrona pszczół. Łącznie w festiwalu wzięło 7 przedszkoli udział. Przedszkolaki zaprezentowały piękne piosenki o pszczołach i ich życiu oraz podsumowały wiedzę o tych jakże ważnych w życiu człowieka owadach.

9 kwiecień 2018

Starszaki z Dziewkowic miały zaszczyt uczestniczyć w Dniu Otwartym w Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Strzelcach Opolskich. Dzień otwartych drzwi cieszył się ogromną popularnością nie tylko wśród rolników, ale również wśród najmłodszych.Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. W placówce powiatowej w Strzelcach Opolskich przygotowano prelekcje dotyczące wypełniania wniosków elektronicznych, ale również kurs pierwszej pomocy, czy zagadki dla najmłodszych.

Zwiedzaliśmy biura pracowników, uczestniczyliśmy w pogadance z weterynarzem A. Krupnikiem oraz uczestniczyliśmy w pogadance o pierwszej pomocy. Nasze przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawostek od pana ratownika. Utrwaliły bardzo ważne numery telefonów i naśladując pana ratownika próbowały reanimować manekina. Nasze dzieci były bardzo odważni. W podziękowaniu śpiewaliśmy piosenki oraz wręczyliśmy książeczkę z naszymi rysunkami jako prezent.

A na sam koniec czekała na nas bardzo miła niespodzianka przed wejściem do biura ARiMru. Czekała na nas reporterka z Radia DOXA. I nasze dzieci poczuły się jak prawdziwe gwiazdy. Udzielały profesjonalnego wywiadu. Było nam bardzo miło.

Oto link do wywiadu:

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie. A w szczególności Pani Monice za zaproszenie.

5 kwiecień 2018
25 marca 2018 roku 12 drużyn żeńskich wzięło udział w turnieju piłki siatkowej organizowanym przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Strzelcach Opolskich. Na trzech boiskach hali sportowej przy ulicy Kozielskiej o zwycięstwo walczyły drużyny z Opola, Krapkowic, Gogolina, Zawadzkiego, Zimnic oraz 3 zespoły ze Strzelec Op. Głównym organizatorem turnieju był Andrzej Porębny. Gości i kibiców przywitał oraz otwarcia turnieju dokonał Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Strzelcach Op. Andrzej Damaszek.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17422090