19 listopad 2018
Dnia 14 listopada 2018 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 8 w Strzelcach Op. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. "Środowisko Moja Sprawa, Segregacja To Zabawa" Spośród 22 prac komisja wyłoniła finalistów:

Od 17 października do 9 listopada 2018

19 listopad 2018
13 listopada społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Suchej zaprosiła pozostałe szkoły gminy do świętowania Stulecia Niepodległości Polski poprzez udział w I Gminnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Kraina, która w sercu się zaczyna" Odbył się on pod Honorowym Patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich. Dlatego organizatorzy mieli zaszczyt gościć Pana Burmistrza Józefa Kampę, który otworzył i zamknął uroczystość.

14 listopad 2018
Informujemy, że z uwagi na udział w szkoleniu w dniach 15-16 listopata 2018r. Gminny Zarząd Obsługi Jednostek będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy

13 listopad 2018
W ramach projektu "Odkrywcy Sekretów Nauki" uczniowie klas IV-VI PSP w Rozmierce, pod opieką pań: Barbary Kozołup i Barbary Piontek, uczestniczyli w wycieczce do oczyszczalni ścieków w Strzelcach Opolskich i Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Szymiszowie. Celem wyjazdu było uświadomienie uczniom konieczności dbania o środowisko naturalne. Uczniowie poznali procesy oczyszczania ścieków oraz sposoby segregacji i przetwarzania odpadów komunalnych. Wiedza, którą zdobyli z pewnością zostanie wykorzystana w życiu codziennym.

9 listopad 2018
We wszystkich jednostkach oświatowych prowadzonych przez gminę Strzelce Opolskie odbyły się imprezy okolicznościowe. Do najciekawszych należały:

8 listopad 2018
22 października 2018 roku uczniowie klas IV-VI PSP w Rozmierce, pod opieką pań: Barbary Kozołup, Barbary Piosek i Ewy Kozok dzięki udziałowi w projekcie prozdrowotnym „Zdrowo: higienicznie, smacznie i sportowo”, mieli okazję pojechać na rajd po Parku Krajobrazowym Góra św. Anny. Na miejscu pani przewodniczka pokazała im wiele atrakcji i ciekawie o nich opowiadała. Trasa rajdu wiodła od Domu Pielgrzyma poprzez Ołtarz Papieski, bazylikę, grotę, punkty widokowe po Pomnik Powstańców Śląskich i amfiteatr. Pogoda dopisała, toteż zmęczone wędrówką dzieci mogły pokrzepić swe siły samodzielnie pieczonymi, na ognisku kiełbaskami i owocowym soczkiem. Wszyscy zgodnie uznali rajd za bardzo udany.

29 październik 2018
Do niedawna można ich było spotkać w lesie, teraz wkraczają do naszej szkoły i naszych domów. Gang Słodziaków, czyli lis Lucek, jeż Jerzyk, sowa Zosia, bóbr Borys, ryś Rysio i zajęczyca Zuzia 23 października 2018r z okazji minionego 29 września "Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania" zawitali do biblioteki w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej. Inspiracją organizacji spotkania i pozostałych działań stał się konkurs edukacyjny dla klas I-III „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” organizowany przez sieć sklepów Biedronka.

26 październik 2018
16 października cała Polska włączyła się w bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Akcja zainicjowana została przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować". Społeczność Publicznej szkoły Podstawowej w Suchej postanowiła również wziąć w niej udział. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły spotkali się w wyznaczonym czasie (czyli od 12.00 do 12.30)  i wspólnie przećwiczyli prowadzenie resuscytacji. Przy okazji powtórzyli również najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy. To było owocne pół godziny.

18 październik 2018
Pomimo braku dofinansowania ze strony budżetu Państwa, Gmina Strzelce Opolskie przyjęła do realizacji zadanie związane z przebudową istniejącego boiska wielofunkcyjnego, zlokalizowanego na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich przy ul. Sosnowej. Planowane jest ogłoszenie przetargu jeszcze w tym roku z możliwością realizacji do sierpnia 2019 r. Boisko będzie oświetlone oraz ogrodzone piłko-chwytami. Nawierzchnia boiska zostanie wykonana z poliuretanu.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420421