Spotkanie z Podróżnikiem. Wolontariat ZPO Kalinowice.

28 styczeń 2019
22 stycznia gościliśmy w naszej szkole wspaniałego człowieka-podróżnika Radzimira Burzyńskiego. Podróżnik na początku opowiedział nam, jak należy się przygotować i co trzeba zrobić przed wyruszeniem w daleką podróż. Ostatnia wyprawa p. Radzimira do Nepalu była zorganizowana w ramach projektu Namaste Decathlon. Projekt ma na celu pomoc dzieciom z ośrodka Orchid Garden w Katmandu. Społeczność szkolna również przyłączyła się do tej akcji. Nasza uczennica Letycja Musz oraz jej rodzice, po wysłuchaniu audycji radiowej wpadli na pomysł przygotowania bransoletek dla dzieci w Nepalu. Mogliśmy sami zobaczyć zdjęcia uśmiechniętych dziewczynek z Katmandu, które cieszyły się z prezentu. Pragniemy zorganizować akcję pomocy dla dzieci z ośrodka Orchid Garden oraz nawiązać z ośrodkiem współpracę. Dziękujemy p. Radzimirowi za wspaniałą prezentację i miło spędzony czas. Orchid Garden Nepal to organizacja pozarządowa założona w 2006 roku w stolicy Nepalu, Katmandu. Głównym założeniem jest wsparcie dzieci z rodzin ubogich, niepełnych bądź dotkniętych patologiami w procesie nauczania wczesnoszkolnego. Poza tym ośrodek dedykuje część swoich projektów oraz warsztatów rodzicom dzieci. Warsztaty te mają na celu zwiększenie szansy rodziców na odnalezienie się na rynku pracy. Z pomocy ośrodka korzysta obecnie około 300 podopiecznych. Poza dziećmi w wieku wczesnoszkolnym wsparcie finansowe dociera również do dzieci będących w szkołach podstawowych oraz liceum poprzez finansowanie stypendiów czy opłacanie składek szkolnych.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2019-01-28 13:42:49)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2019-01-28 13:44:09)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17421629