10 grudzień 2018
W dniu dzisiejszym rozstrzygnięto konkurs plastyczny na "Kartkę Bożonarodzeniową" Komisja w składzie: Barbara Macygon - nauczyciel plastyki w Zespole Szkół Specjalnych w Kadłubie, Wioletta Myśliwy - dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie, Danuta Lejżak - dyrektor Przedszkola Publicznego w Kadłubie postanowiła nagrodzić następujące prace:

10 grudzień 2018
Międzyszkolny Klub Sportowy w Strzelcach Opolskich w nowym sezonie zgłosił do rozgrywek aż sześć drużyn. Trzy męskie do rozgrywek organizowanych przez Opolski Związek Koszykówki w Opolu – 3LM, MU-14 i MU-16 i dwie żeńskie KU-16 i KU-13 oraz jedną męską MU-12,do rozgrywek organizowanych przez Śląski Związek Koszykówki. Łącznie 88 zawodników z gminy Strzelce Opolskie i pięciu trenerów.

5 grudzień 2018
Międzyszkolny Klub Sportowy oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Strzelcach Opolskich tradycyjnie już 1 grudnia 2018 roku zorganizowali Mikołajkowy Turniej Koszykówki . W imprezie udział wzięło 95 zawodników z ośmiu drużyn ze Strzelec Opolskich, Brzegu, Siechnic, Głuchołaz, Opola i Otmuchowa, które dzielnie walczyły na parkiecie hali sportowej przy PSP nr 1 w Strzelcach Opolskich. Organizatorzy przygotowali dwa boiska, na których drużyny rozegrały turniej  systemem każdy z każdym. W sumie podczas turnieju rozegrano 12 meczów. Jak co roku na turnieju dopisała publiczność, która licznie przybyła do hali sportowej i rewelacyjnie kibicowała młodym zawodnikom. Podczas uroczystego zakończenia przedstawiciele władz miasta i klubu MKS Strzelce Op. wręczyli wszystkim uczestnikom oraz wyróżnionym koszykarzom dyplomy, puchary, statuetki, nagrody i słodycze.

5 grudzień 2018
W dniu 28 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyło się wojewódzkie podsumowanie 90-lecia Ligi Ochrony Przyrody. Uroczystość zaszczycili m.in. prezes wojewódzkiego LOP pani Maria Gruby, wiceburmistrz Strzelec Opolskich pan Józef Kampa, z-ca dyrektora GZOJ pani Lilianna Smaga, przedstawiciele Parku Krajobrazowego Góra Świętej Anny, Nadleśnictwa, przedstawiciele Technikum Leśnego z Tułowic, szkoły podstawowej z Gogolina oraz przewodniczący  Rady Rodziców. Młodzież przedstawiła program artystyczny, na który składały się piosenki o tematyce ekologicznej, przedstawienie i pokaz mody w wykonaniu klasy drugiej, a także z klas IV- VIII. Wszyscy zebrani mogli również wysłuchać zespołu sygnalistów z Tułowic, którzy zagrali na rogach myśliwskich.
Serdecznie dziękujemy za przygotowanie uczniów do uroczyści paniom Krystynie Obrączka, Annie Operskalskiej, Małgorzacie Tułodzieckiej.

4 grudzień 2018
W ramach projektu pt. "Strzeleccy prymusi do odpowiedzi" w wielkim teście wiedzy historycznej zmierzyli się jej pasjonaci. W zmaganiach wzięło udział ponad 30 ochotników, zaś uczeń PSP w Dziewkowicach, Błażej Gawrysiak – który prawdopodobnie był jednym z najmłodszych uczestników konkursu, zdobył III miejsce.
Błażej jest pasjonatem historii lokalnej i mimo swojego młodego wieku posiada olbrzymią wiedzę na temat naszej małej ojczyzny. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z wyniku. Mamy nadzieję, że Błażej powtórzy swój sukces w kolejnych konkursach i przyniesie chlubę swojej placówce.

30 listopad 2018
Młodzieżowa Rada Gminy w Strzelcach Opolskich włączyła się w zbiórkę NOWYCH MASKOTEK, które zostaną przekazane dla dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, w ramach akcji „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”, organizowanej przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Suchej Górnej

30 listopad 2018
Od 15 do 27 listopada 2018 r.

23 listopad 2018
Informuję, że w dniu 24 grudnia 2018 r. ( Wigilia) Gminny Zarząd Obsługi Jednostek w Strzelcach Opolskich będzie nieczynny.

19 listopad 2018
Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Podczas corocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć godne warunki rozwoju dla polskiego narodu. A rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia szkoła zorganizowała obchody w bardzo podniosły sposób. 9 listopada o godzinie 8.00 obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła uroczysta  msza święta w kościele parafialnym. Następnie korowód dzieci i nauczycieli trzymających biało-czerwone flagi przemaszerował przez wieś do szkoły. Tam wszystkie dzieci udekorowane zostały patriotycznymi kotylionami i udały się na zajęcia o Niepodległej. A na sali zaczynali się zbierać zaproszeni goście: dyrektorka GZOJ-u, przedstawiciel kuratorium, lokalni radni, sołtys oraz wielu rodziców.

19 listopad 2018
Gminny Konkurs Plastyczny zorganizowało Przedszkole Publiczne w Dziewkowicach wraz z oddziałem zamiejscowym w Błotnicy Strzeleckiej w październiku br. Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były panie Małgorzata Marzok oraz pani Teresa Cichoń. Obie panie pozyskały dofinansowanie na nagrody w konkursie z Referatu Zarządzania i Gospodarowania Odpadami Komunalnymi  w  Strzelcach opolskich - realizacja projektu "Eko- kot"
Konkurs skierowany był do przedszkolaków całej Gminy Strzelce Opolskie. Celem było stworzenie pracy przestrzennej z odpadów przedstawiającej kota. Na konkurs wpłynęło łącznie 26 kotów. Z czego ogromnie się cieszymy.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420358