Zimowy Rajd Pieszy - Kalinowice 2019

30 styczeń 2019
29 stycznia 2019 roku, w ramach ferii zimowych w Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach odbył się po raz dwudziesty trzeci Zimowy Rajd Pieszy. W tym roku uczestniczyły w nim reprezentacje Publicznych Szkół Podstawowych z Suchej, Szymiszowa, Zespołu Placówek Oświatowych z Kadłuba i Kalinowic.
Na mecie rajdu, po przejściu dowolnej trasy grupy rajdowe rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Trzeba było wykazać się: wiadomościami teoretycznymi oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy, celnością podczas strzelania oraz wiedzą przyrodniczą. Grupy rywalizowały również w konkursie sprawnościowym i piosenki turystycznej. Podczas tegorocznego rajdu zabrakło tylko śniegu do przeprowadzenia konkursu lepienia bałwana. Osobne konkurencje rajdowe przeprowadzili przedstawiciele Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny, strażacy z OSP w Kalinowicach oraz przedstawiciele Nadleśnictwa i Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Po zakończeniu rywalizacji grupy rajdowe rozgrzały się gorącą herbatą i zregenerowały siły pieczonymi kiełbaskami.

I miejsce w tegorocznym rajdzie wywalczyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie, II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie , a III przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej.

W konkursie strzelania z broni pneumatycznej przeprowadzonym przez p. Jana Bogusza kierownika Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich zwyciężyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie, a wśród opiekunów najcelniej strzelał p. Krzysztof Ostrowski.
Podczas rajdu na specjalne zaproszenie pokazu karate shinkyokushnkai dokonali przedstawiciele Akademii Sztuk Walki z Tarnów Opolski - Zdzieszowice. Po podsumowaniu zmagań oraz rozdaniu nagród uczestnicy udali się w drogę powrotną. Organizatorzy zaprosili wszystkich na następny dwudziesty czwarty rajd, który odbędzie się jak zawsze w pierwszy wtorek przyszłorocznych ferii zimowych.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2019-01-30 08:21:03)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2019-01-30 08:21:21)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17421858