6 luty 2019

4 luty 2019
28 Stycznia 2019 r.

31 styczeń 2019
HARMONOGRAM CZYNNOŚCI W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM ORAZ POSTĘPOWANIU UZUPEŁNIAJĄCYM NA ROK 2019/2020

31 styczeń 2019
Uczniowie klasy V Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach, pod kierunkiem wychowawcy klasy p. Liliany Koroll, przygotowali inscenizację Wodzenie Niedźwiedzia to tradycja karnawałowa kultywowana w niektórych wsiach Opolszczyzny, w tym także w Kalinowicach. Barwny korowód złożony z przebierańców, wśród których są: myśliwy, diabeł, zakonnica, ksiądz, policjant, śmierć, pielęgniarka, młody pan, prowadzą przez wieś “niedźwiedzia”. Niedźwiedź w tradycji ludowej symbolizuje wszelkie zło, jakie spotyka człowieka, z tego też powodu nie jest puszczany wolno, lecz prowadzony na uwięzi. Korowód chodzi od domu do domu w miejscowościach: Kalinowice, Kalinów, Niwki, Ligota Górna, Ligota Dolna. Każda gospodyni domu powinna zatańczyć z niedźwiedziem, bo to wróży szczęście na cały rok. W ramach podziękowań za odwiedziny, mieszkańcy składają wolne datki bądź też częstują słodyczami.

30 styczeń 2019
29 stycznia 2019 roku, w ramach ferii zimowych w Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach odbył się po raz dwudziesty trzeci Zimowy Rajd Pieszy. W tym roku uczestniczyły w nim reprezentacje Publicznych Szkół Podstawowych z Suchej, Szymiszowa, Zespołu Placówek Oświatowych z Kadłuba i Kalinowic.

28 styczeń 2019
22 stycznia gościliśmy w naszej szkole wspaniałego człowieka-podróżnika Radzimira Burzyńskiego. Podróżnik na początku opowiedział nam, jak należy się przygotować i co trzeba zrobić przed wyruszeniem w daleką podróż. Ostatnia wyprawa p. Radzimira do Nepalu była zorganizowana w ramach projektu Namaste Decathlon. Projekt ma na celu pomoc dzieciom z ośrodka Orchid Garden w Katmandu. Społeczność szkolna również przyłączyła się do tej akcji. Nasza uczennica Letycja Musz oraz jej rodzice, po wysłuchaniu audycji radiowej wpadli na pomysł przygotowania bransoletek dla dzieci w Nepalu. Mogliśmy sami zobaczyć zdjęcia uśmiechniętych dziewczynek z Katmandu, które cieszyły się z prezentu. Pragniemy zorganizować akcję pomocy dla dzieci z ośrodka Orchid Garden oraz nawiązać z ośrodkiem współpracę. Dziękujemy p. Radzimirowi za wspaniałą prezentację i miło spędzony czas. Orchid Garden Nepal to organizacja pozarządowa założona w 2006 roku w stolicy Nepalu, Katmandu. Głównym założeniem jest wsparcie dzieci z rodzin ubogich, niepełnych bądź dotkniętych patologiami w procesie nauczania wczesnoszkolnego. Poza tym ośrodek dedykuje część swoich projektów oraz warsztatów rodzicom dzieci. Warsztaty te mają na celu zwiększenie szansy rodziców na odnalezienie się na rynku pracy. Z pomocy ośrodka korzysta obecnie około 300 podopiecznych. Poza dziećmi w wieku wczesnoszkolnym wsparcie finansowe dociera również do dzieci będących w szkołach podstawowych oraz liceum poprzez finansowanie stypendiów czy opłacanie składek szkolnych.

28 styczeń 2019
Już po raz osiemnasty Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Suchej zorganizowała Turniej Mini Koszykówki Dziewcząt Szkół Wiejskich pod honorowym patronatem Gabrieli Mrohs-Czerkawskiej – byłej uczennicy szkoły, reprezentantki Polski. Tradycyjnie odbył się on w pierwszym dniu ferii zimowych. W tym roku był to 26 stycznia. Sędzią rozgrywek był Roman Bukowski.

16 styczeń 2019
11 stycznia w Domu Kultury w Ozimku odbył się XXIV REJONOWY PRZEGLĄD TEATRÓW O TEMATYCE ZIMOWEJ, ŚWIĄTECZNEJ ORAZ GRUP JASEŁKOWYCH. Uczestniczył w nim Teatr Dzielnego Widza z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Suchej. Grupa zaprezentowała przedstawienie z wykorzystaniem dużych kukieł, które grały rolę Świętej Rodziny. Przedstawienie spodobało się jurorom i zostało nagrodzone III miejscem w przeglądzie.

16 styczeń 2019
W niedzielę, 13 stycznia, w kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja w Suchej, zabrzmiały dźwięki kolęd i pastorałek. Wykonał je szkolny zespół Suskie Skowroneczki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej. Uczniowie zaśpiewali tradycyjne kolędy oraz nieznane pastorałki, których piękne słowa chwyciły za serce niejednego słuchacza. Nie zabrakło także utworu wykonanego w trzech językach. Była to melodia „O Tannenbaum”. Koncert bardzo ucieszył i wzruszył parafian.

15 styczeń 2019
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą form wypoczynku podczas ferii zimowych 2019

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)