27 maj 2019
W dniu 17 maja 2019r w siedzibie Strzeleckiej Straży Pożarnej nagrodzono wyróżnione prace plastyczne w eliminacjach powiatowych w konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom". Wspaniałe nagrody i dyplom przypadły uczennicy klasy drugiej Natalce Klabisz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

22 maj 2019
Gmina Strzelce Opolskie otrzymała dofinansowanie w kwocie 50 000zł, na realizację projektu "Strzeleckie NIE HEJTUJE" przyznane w ramach "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020"

22 maj 2019
Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła uhonorował Strzelce Opolskie tytułem "Opolska Gwiazda Europy". Wyróżnienie przyznano za skuteczne pozyskiwanie środków europejskich na rozwój edukacji.

22 maj 2019
W dniu 13 maja 2019r Kamil Wilczek uczeń klasy VII podczas uroczystej gali z rąk Marszałka Województwa Opolskiego Pana Andrzeja Buły otrzymał nagrodę oraz dyplom za zajęcie III miejsca w kategorii klas V - VIII szkół podstawowych i III gimnazjum w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem "15 lat Województwa Opolskiego w Unii Europejskiej". Kamil cała Społeczność Szkolna gratuluje i życzy dalszych sukcesów.

22 maj 2019
Międzyszkolny Klub Sportowy oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Strzelcach Opolskich zorganizowali w dniach 18-19 maja 2019r. Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców „Wspólna Europa”. W turnieju udział wzięli chłopcy z rocznika 2007 i młodsi z klubów: UKS Jedynka Niemodlin, KID BASKET Dobrodzień, UKS MOS Opole, MKS MOS Strzelce Opolskie oraz drużyna z naszego partnerskiego miasta z Czech BVK Holice. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym , tak więc zawodnicy podczas dwóch turniejowych dni rozegrali łącznie 10 meczów koszykówki.

Klasyfikacja końcowa turnieju „Wspólna Europa”:
  • I miejsce – UKS Jedynka Niemodlin
  • II miejsce – MKS MOS Strzelce Opolskie
  • III miejsce – BVK Holice
  • IV miejsce – UKS MOS Opole
  • V miejsce – KID BASKET Dobrodzień

22 maj 2019
18 maja 2019r w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca ,,MAZOWSZE” w Karolinie - Otrębusach koło Warszawy odbyło się spotkanie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”. Zaproszenie na tę uroczystość od Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej otrzymała 6-letnia Sonia Pietruszka z Przedszkola Publicznego w Kadłubie – oddziału zamiejscowego w Grodzisku, laureatka III miejsca w grupie przedszkola, oraz jej rodzice, brat Jonasz i nauczycielka, Helena Zagórowicz-Szłapa. Sonia nagrodzona została za pracę plastyczną pod tytułem ,,Pali się”, wykonaną techniką kolaż.

20 maj 2019
W dniu 18 maja 2019r na strzeleckiej pływalni został rozegrany Ogólnopolski Wielobój Pływacki w kategorii 10 i 11 latków pod honorowym patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich. Na starcie stanęło 87 zawodników z 8 klubów, reprezentując swoje umiejętności pływackie w różnych stylach. Organizatorem imprezy był Opolski Okręgowy Związek Pływacki, UKS "Kronos" Strzelce Opolskie, PSP nr 2 w Strzelcach Opolskich oraz CRWiS w Strzelcach Opolskich.

20 maj 2019
15 maja 2019r w Strzeleckim Domu Kultury Społeczność Szkolna PSP nr 2 zorganizowała koncert charytatywny "Przyjaźń nie wymaga słów - gramy dla pani Zosi". Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie naszej inicjatywy.

17 maj 2019
Wiktoria Adamska uczennica klasy IV ZPO Kalinowice zajęła II miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „15 lat Województwa Opolskiego w Unii Europejskiej”. Gratulujemy!

15 maj 2019
W dniach 14,16,21,23,30 maja oraz 4, 6, 11,13 czerwca w PSP nr 4 gości „gabinet stomatologiczny na kółkach”. Mobilny gabinet stomatologiczny wyposażony jest w super nowoczesny sprzęt. Zakres świadczeń możliwych do zrealizowania w Dentobusie jest bardzo szeroki - lekarze mogą w nim lakować zęby, przeprowadzać fluoryzację, wykonać w razie potrzeby zdjęcie RTG oraz przeprowadzić specjalistyczne leczenie. Zadaniem Dentobusu jest nie tylko leczenie, ale także edukacja. Dzieci będą uczone, jak prawidłowo powinny dbać o higienę jamy ustnej. Z gabinetu stomatologicznego na kółkach skorzystają uczniowie, których rodzice wyrazili pisemną zgodę. Każdy dzielny pacjent otrzyma niespodziankę. W naszej szkole Dentobus cieszy się  dużym zainteresowaniem - z usług skorzysta ok.180 uczniów.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17419216