7 czerwiec 2019
W dniu 27 maja 2019r w Katowicach odbył się III etap Ogólnopolskiego Konkursu dla gimnazjalistów oraz uczniów klas VII i VIII "Wszczep sobie zdrowie" pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Do konkursu przystąpiło 6 tysięcy uczestników z całej Polski. Do III etapu zakwalifikowała się grupa 15 uczniów, w tym dwie nasze uczennice. Zosia Iwanowska i Małgosia Kosut uczennice klasy siódmej uzyskały tytuły finalistek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Zosi i Małgosi oraz opiekunowi pani Małgorzacie Tułodzieckiej.

4 czerwiec 2019
Wykorzystując korzystne warunki pogodowe, w Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach ruszyły prace związane z naprawą istniejącej już skoczni do skoku w dal. Możliwe to było dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, Rady Sołeckiej, mieszkańców Kalinowic, lokalnemu przedsiębiorcy p. Piotrowi Pszowskiemu. Wymieniono rozbieg, ramę, piasek, a wokół wysypano ziemię i zasiano trawę. Nasi uczniowie składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli przy tej „budowie”, przyczyni się do poprawy warunków realizacji podstawy programowej z zajęć sportowych oraz do rozwijania sportowych uzdolnień.

4 czerwiec 2019
1 czerwca uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach uczestniczyli w Korowodzie rozpoczynającym obchody Dni Ziemi Strzeleckiej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za reprezentowanie naszej placówki.

4 czerwiec 2019
Uczniowie 8 klasy Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach uczestniczyli w spotkaniu z mistrzynią świata w i Europy w kick-boxingu i boksie Iwoną Guzowską, która czterokrotnie zdobyła Puchar Świata w kick-boxingu, a także tytuł mistrzyni Holandii w kick-boxingu, tytuł mistrzyni Finlandii w kick-boxingu, siedmiokrotne mistrzostwo Polski. Spotkanie zorganizowała Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grodzisku. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

3 czerwiec 2019
W dniu 01 czerwca 2019r rozpoczęły się Dni Ziemi Strzeleckiej. W barwnym korowodzie wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz licznie przybyli nauczyciele i rodzice.

29 maj 2019
10 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje do IX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej. Dwoje naszych uczniów: Magdalena Nocoń z klasy 4a i Jacek Dombrowski z klasy 5a zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 2 kwietnia w Komprachcicach.

27 maj 2019
W dniu 21 maja 2019r odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Szkół Dzieci w Sztafetach Pływackich. Nasza Szkoła zdobyła puchary, medale i dyplomy za zajęcie w sztafetach trzecich miejsc.
  • sztafeta dziewcząt z klas VII-VIII 6 x 50m stylem dowolnym z czasem 3;39.48;
  • sztafeta dziewcząt z klas V-VI 6x25 m stylem dowolnym z czasem 1;41.80;
  • sztafeta chłopców z klas V-VI 6x25 m stylem dowolnym z czasem 1;39.56.

Brązowym medalistom oraz trenerom Katarzynie Malik i Grzegorzowi Sierce serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

27 maj 2019
Dalia Makowiecka, uczennica II klasy Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach zajęła I miejsce w kategorii dziecięcej XIV Festiwalu Piosenki Wartościowej „Szukałem Was” organizowanego przez Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie

27 maj 2019
„The wheels on the bus go round and round" - tak śpiewały dzisiaj przedszkolaki z gminy Strzelce Opolskie podczas IV Przeglądu Twórczości Angielskiej. Tegoroczny przegląd skupił się wokół nadchodzących wakacji oraz czasu, który można spędzić z rodziną. Ponad 200 dzieci z gminnych przedszkoli wspólnie bawiło się oraz śpiewało w języku angielskim. Impreza została zorganizowana przez Przedszkole Publiczne nr 9 w Strzelcach Opolskich. Koordynatorkami przeglądu oraz prowadzącym spotkanie były nauczycielki: Aleksandra Kostecka - Bieniek oraz Anna Gabor - Dimitrow.

27 maj 2019
17.05.2019r. (piątek) o godz. 9:00 w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbył się II MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS „MAM TALENT” pn. „Przygoda na wesoło. Szumki – syczki i nie tylko”. W przeglądzie wzięło udział 13 oddziałów przedszkolnych z Gminy Strzelce Opolskie w tym 60 dzieci, które reprezentowały swoje przedszkole.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17419305