„STRZELECKIE NIE HEJTUJE”

23 wrzesień 2019
Piątkowy happening w szkołach podstawowych, to początek działań projektu „Strzeleckie NIE HEJTUJE”, na realizację którego gmina Strzelce Opolskie pozyskała środki w ramach „PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”.
Do końca grudnia 2019 r. uczniowie, nauczyciele i rodzice wezmą udział w warsztatach: przeciwdziałania cyberprzemocy, hejtowi, mowie nienawiści; jak postępować z nastolatkiem; udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie wykażą się talentami sportowymi i artystycznymi, biorąc udział w: Zawodach Miejsko-Gminnych „Mały Olimpijczyk”, Międzyszkolnym Turnieju MiniSUMO, Gminnym Festiwalu Pieśni Wartościowej i Patriotycznej, Mistrzostwach Szkół Gminy Strzelce Opolskie w Pływaniu, Konkursie „Mam talent”, Minikonferencji Wolontariatu.

Szkoły zostaną wyposażone w zestawy do udzielania pierwszej pomocy. Działania projektu wspiera Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Policja i Straż Pożarna.

Mamy nadzieję, że zmobilizowanie tak dużej i różnorodnej grupy wokół tematu przeciwdziałania hejtowi i mowie nienawiści, jaka zalewa nie tylko wirtualną przestrzeń, pobudzi nas wszystkich do refleksji – „ważmy słowa”.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2019-09-23 09:04:01)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2019-09-25 07:20:47)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420226