19 czerwiec 2019
Ostatni gimnazjaliści, pierwsi ósmoklasiści i pozostałe dzieci z placówek oświatowych rozpoczęły wakacje. Gratulujemy sukcesów i życzymy udanego wypoczynku.

18 czerwiec 2019
Dla uczniów klas I - VI szkół podstawowych gminy Strzelce Opolskie

17 czerwiec 2019
10 czerwca uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach uczestniczyli w VI Konkursie Młodych Wokalistów. Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa w Brożcu. W konkursie uczestniczyła młodzież z kilku powiatów województwa opolskiego. Nasi uczniowie: Jakub Żelazny, Dalia Makowiecka, Letycja Musz zdobyli I miejsca - serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

17 czerwiec 2019
W dniach 07-08 czerwca 2019r w Opolu odbywały się Letnie Mistrzostwa Okręgu Opolskiego w Pływaniu podczas, których Julka Ledniowska uczennica klasy VIII b sportowej o profilu pływanie oraz Bartek Tarapata uczeń klasy VI b sportowej o profilu pływanie stanęli na najwyższym podium. Julia Ledniowska zajęła I miejsce w konkurencji 100 stylem motylkowym w kategorii wiekowej 14-15 lat, natomiast Bartek Tarapata zajął II miejsce w konkurencji 200 m stylem zmiennym w kategorii wiekowej 12-13 lat. Uczniowie reprezentują PSP nr 2 oraz UKS KRONOS Strzelce Opolskie. Gratulujemy sukcesów sportowych Naszym Pływakom oraz trenerowi Grzegorzowi Sierce.

17 czerwiec 2019
Miej czas na Pracę, to cena sukcesu.
Miej czas na Myślenie, to źródło potęgi.
Miej czas na Zabawę, to sekret młodości(...)”

13 czerwiec 2019
9 czerwca br., podczas Święta Województwa Opolskiego w Mosznej, odbył się finał kolejnej edycji konkursu plastycznego zorganizowanego przez Zarząd Województwa Opolskiego pn. „Najpiękniejszy przyszkolny ogród”. Konkurs ten obejmował zasięgiem wszystkie szkoły podstawowe z województwa opolskiego. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny – skarbem dziedzictwa przyrodniczego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020.

12 czerwiec 2019
8 czerwca w remizie OSP w Wysokiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki I Ojca zorganizowana przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło Wysoka.

12 czerwiec 2019
31 maja 2019 r na strzeleckiej pływalni odbyły się V Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Strzelec Opolskich. Łukasz Banasz uczeń klasy VIII b o profilu pływanie dwukrotnie zdobył pierwsze miejsca w konkurencji 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2005-2004.

7 czerwiec 2019
W Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach realizowany był projekt przyrodniczo-ekologiczny „Jurajska przygoda” Celem projektu było zapoznanie uczniów z Jurą Krakowsko-Częstochowską. Pokazanie piękna przyrodniczego, historii tego regionu oraz poznanie zagrożeń wynikających z działań człowieka. Stworzono uczniom możliwość poznania jednego z ciekawszych regionów Polski, zapoznano z jego budową geologiczną, procesami krasowymi zachodzącymi w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej oraz fauną i florą tego region.

7 czerwiec 2019
Projekt "Pomóżmy Ziemi" realizowany w Publicznym Przedszkolu w Kalinowicach. Celem projektu jest zapoznanie uczniów z historią Ziemi. Pokazanie piękna przyrodniczego oraz zagrożeń wynikających z działań człowieka. Stworzenie uczniom możliwości poznania regionu oraz zapoznanie z jego historią i walorami przyrodniczo - krajobrazowymi, które bardzo często są nieznane i niedoceniane.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17419337