Projekt na rzecz profilaktyki zdrowia dzieci

10 październik 2019
7.10.2019r. w PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich miała miejsce inauguracja projektu na rzecz profilaktyki zdrowia dzieci, w ramach którego przeprowadzono przesiewowe badanie wzroku uczniów klas I-IV.
Projekt realizowany jest przez organizacje pozarządowe nonprofit dzięki finansowemu wsparciu Marszałka Województwa Opolskiego  oraz partnerów, we współpracy z członkami LIONS CLUB OPOLE oraz Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu i Uniwersytetem Opolskim.

Nowoczesne urządzenie Welch Allyn Spot Vision Screener umożliwia szybkie i bezinwazyjne przeprowadzenie badań wzroku niezależnie od wieku, wskazując takie wady wzroku, jak: krótkowzroczność, nadwzroczność, zamglony obraz, zez, nierówność źrenic, różnowzroczność.

Dodatkowo uczniowie klas I- IV wzięli udział w prelekcji pt. ELEMENTARZE SZACUNKU , która jest odpowiedzią na hejt, przemoc i agresję. Prelekcję prowadziła pani Aneta Gibek- Wiśniewska

W ramach projektu „Strzeleckie nie hejtuje” dzieci uczyły się szacunku, respektu i pozytywnych zachowań.

Na bazie otrzymanego nieodpłatnie ELEMENTARZA SZACUNKU - Podręcznika dla Dzieci oraz specjalnej edycji Podręcznika dla Rodziców i Nauczycieli - wszystkie klasy wezmą udział w warsztatach poświęconych przeciwdziałaniu mowie nienawiści, przemocy i agresji.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2019-10-10 07:11:05)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420094