18 grudzień 2019
Klasy I-III Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach odwiedziły Teatr Lalki i Aktora w Opolu. Dzieci wzięły udział w przedstawieniu Koziołek Matołek wg „Przygód Koziołka Matołka „ Kornela Makuszyńskiego.

18 grudzień 2019
Jan Kozłowski uczeń klasy II a z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich zajął III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym " Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich oczami dziecka."Społeczność Szkolna gratuluje sukcesu Jankowi oraz opiekunowi pani Natalii Auer- Koziołek.

18 grudzień 2019
W listopadzie odbył się Ogólnopolski Konkurs Literacki w języku niemieckim „Moja niemiecka historia”-„Meine deutsche Geschichte”. Konkurs organizowany był przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

16 grudzień 2019
W dniu 12 grudnia został rozstrzygnięty konkurs pt”Kartka Bożonarodzeniowa ‘,organizowany przez ZPO w Kadłubie

13 grudzień 2019
13 grudnia 2019 r. odbyła się konferencja, która podsumowała projekt „Strzeleckie NIE Hejtuje” , który był realizowany we wszystkich szkołach naszej gminy w ramach Programu Razem Bezpieczniej. Udział w projekcie, w warsztatach z pierwszej pomocy, w zajęciach o uzależnieniach i cyberprzemocy wzięło ok 3000 uczniów, nauczycieli, rodziców.

13 grudzień 2019
VII Mistrzostwa Szkół Wiejskich Gminy Strzelce Opolskie w Pływaniu o Puchar Burmistrza Strzelec Opolskich odbyły się 30 listopada 2019 r. w CRWiS „Strzelec” w Strzelcach Opolskich. Już po raz piąty szkoły walczyły o puchar przechodni Burmistrza Strzelec Opolskich. Organizatorami zawodów są cztery wiejskie szkoły podstawowe: Zespół Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej, Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie, Zespół Placówek Oświatowych w Rozmierce i Zespół Placówek Oświatowych w Suchej. W zawodach wzięło udział 121 uczniów z ośmiu szkół wiejskich Gminy Strzelce Opolskie. Impreza w bieżącym roku została umieszczona w harmonogramie programu "Strzeleckie NIE HEJTUJE ".

12 grudzień 2019
19.11.2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Szymiszowie odbyły się warsztaty dla uczniów klas I- III „Klikam z głową” poprowadzone przez pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Opolu.

11 grudzień 2019
Jak bezpiecznie poruszać się po Internecie? Czym jest netykieta i zasady antyhejtowe? Dlaczego nie wolno karmić trolli? Ban, trolling for fish i flame... to nie notatka z lekcji angielskiego, a tematyka niezwykłego spotkania, które miało miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich.

11 grudzień 2019
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka - to buduje wyjątkowy, świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszym przedszkolu w Kalinowicach zagościła świąteczna atmosfera zorganizowaliśmy warsztaty bożonarodzeniowe.

11 grudzień 2019
Patrycja Jaworska i Kinga Gawrońska uczennice klasy VII Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach zajęły II miejsce w Finale Gminnym Tenisa Stołowego Dziewcząt, którego organizatorem był MOS w Strzelcach Opolskich.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17417659