Narciarski obóz organizowany przez PSP nr 4 w Strzelcach Opolskich

29 styczeń 2020
Na początku stycznia odbył się kolejny narciarski obóz organizowany przez PSP nr 4 w Strzelcach Opolskich. Uczniowie jeżdżący już na nartach mogli doskonalić swe umiejętności, a zaczynający przygodę z nartami zjazdowymi pod okiem instruktorów robili swoje pierwsze kroki na stokach. Pierwszy dzień uczestnicy wyjazdu spędzili w ośrodku Małe Ciche na jazdach nocnych, gdzie najlepsi narciarze mogli dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z tymi słabszymi. Kolejny dzień to szusowanie w jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce – Białce Tatrzańskiej.
Białka powitała obozowiczów przepiękną pogodą i znakomitymi warunkami śnieżnymi, lecz co gorsze – znaczną ilością osób na stokach i w kolejkach do wyciągów. Dzień trzeci to Bukowina Tatrzańska i ośrodek „Rusinski”. Pomimo lekkiego porannego opadu deszczu był to - zdaniem większości, najlepszy narciarski dzień. Pogoda bardzo szybko się poprawiła, a szeroki, długi i świetnie przygotowany stok zachęcał do białego szaleństwa. Ostatni dzień uczniowie spędzili w Murzasichle, gdzie tradycyjnie odbyły się zawody w skokach narciarskich, slalomie oraz chrzest nowych uczestników obozu. Dodatkowe atrakcje na wycieczce to spacer po Krupówkach, wizyta w Aqaparku i nocne szaleństwa na saneczkach. Ogólnie świetnie spędzony czas na aktywnym wypoczynku.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2020-01-29 07:17:47)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418067