12 grudzień 2011
Gdzie najlepiej uczyć się o administracji rządowej w województwie? W samym jej centrum, czyli w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu. Tak też uczynili i korzystając z zaproszenia Pana Wojewody i Opolskiej Pani Kurator uczniowie klas trzecich PG1 wzięli udział w lekcji wychowania obywatelskiego.

12 grudzień 2011
9.12.2011 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzelcach Op. odbył się kiermasz świąteczny wraz z pokazem artystycznym uczniów tej szkoły. Na scenie pojawiły się diabełki, śnieżynki, choinka i postacie ściśle związane ze świętami. Wystąpili uczniowie z klasy III B i klasy II, zespół taneczny salsa wykonał taniec diabełków, klasa III a uświetniła występ grając utwór muzyczny na ksylofonach.

9 grudzień 2011
Została zakończona rekrutacja uzupełniająca do Projektu "Mogę spokojnie wrócić do pracy" realizowanego przez Gminę Strzelce Opolskie/Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet I Zatrudnienie i integracja społeczna, Działanie 1.3. Ogólne programy integracji i aktywizacji zawodowej, Poddziałanie 1.3.2. Projekty na rzecz promocji równych szans kobiet i mężczyzn oraz godzenia życia zawodowegoi rodzinnego.

5 grudzień 2011
Uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Strzelcach Opolskich włączyli się do XII edycji akcji „Góra Grosza 2011” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Od 21 listopada do 2 grudnia przeprowadzono wśród uczniów i pracowników szkoły zbiórkę monet groszowych.

2 grudzień 2011
Do Przedszkola Publicznego w Dziewkowicach zagościli 2 grudnia 2011 r. przedstawiciele redakcji "Strzelca" aby wręczyć dzieciom upominki jako wyróżnienie w konkursie rysunkowym "Zostań gwiazdą Strzelca". Każdy przedszkolak ochoczo zabrał się do kolorowania i stworzono książeczkę, która została przez redakcję wyróżniona.

1 grudzień 2011
30.11.2011 do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w klasie 3b zawitały wróżki, cyganki i czarodzieje, którzy tego dnia wróżyli całej klasie według starych tradycji pod okiem pani Ewy Stanuch-Dyduch. Wróżby mówiły o tym co zdarzy się w przyszłości, ale przede wszystkim bawiły. Każdemu tego dnia dopisywał wspaniały humor. Podczas zabawy klasa również korzystała ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, za co bardzo dziękujemy…

1 grudzień 2011
22. listopada 2011r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie odbyło się spotkanie przedstawicieli szkół diecezji opolskiej noszących imię Jana Pawła II. Spotkaniu przewodniczył ks. Marcin Wilczek – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Opolskiej. Na spotkanie przybyli dyrektorzy i katecheci z 16 szkół diecezji.

1 grudzień 2011
24 listopada 2011 Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 w Strzelcach Op. odwiedzili rycerze. Opowiedzieli o średniowiecznych zwyczajach. Pokazali broń, którą walczono w tamtych czasach. Byliśmy świadkami walki rycerskiej. Mogliśmy założyć prawdziwy hełm, ująć w dłoń ostry miecz i poczuć się jak prawdziwi rycerze. Dowiedzieliśmy się też jakie próby musiała przejść dziewica, na którą padło podejrzenie używania magii. Rycerze zachęcili nas do poznania innych średniowiecznych sekretów i wrócili na swój zamek.

29 listopad 2011
W dniu 28 listopada 2011 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kadłubie odbyło się podsumowanie ekologicznego konkursu plastycznego pn. „Drzewo w czterech porach roku” zorganizowanego w ramach realizowanego w szkole projektu edukacji ekologicznej „Aktywny ekolog”. Pani dyrektor Wioletta Myśliwy wręczyła dyplomy i nagrody zakupione z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Strzelcach Opolskich

28 listopad 2011
25. listopada w Zespole Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu odbył się XVII Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie. Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie reprezentował Daniel Chudala, dla którego był to pierwszy udział w tym konkursie. Do rywalizacji stanęło 22 uczestników z całego województwa. Daniel wykazał się ogromnym opanowaniem i znakomitą wiedzą, dzięki czemu zajął ostatecznie I miejsce!

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418395