O asertywności słów kilka…

14 luty 2012
W minionym tygodniu uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele PSP w Dziewkowicach mieli okazję zobaczyć inscenizację teatralną, wpisującą się w ramy akcji profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Dzieci z klas IV - VI przygotowały przedstawienie uczące zachowań asertywnych, pt.: „O Królewnie Śnieżce - bajka inaczej”.
Inscenizacja ta miała na celu uświadomienie widzom, że nie ma cudownych eliksirów, które pomagają rozwiązywać problemy. Nie należy przyjmować od osób nieznajomych żadnych cukierków, pastylek czy innych specyfików, ponieważ mogą to być narkotyki, od których można się uzależnić i które zabijają organizm. Wskazano, że istnieje wiele alternatywnych dróg rozwiązywania codziennych problemów. Ważnym elementem przedstawienia było także pokazanie, że rodzina i przyjaźń są najważniejszymi wartościami w życiu człowieka. W przygotowanie inscenizacji włączyła się Aleksandra Kostecka – opiekunka miejscowej świetlicy, która ułożyła oprawę muzyczną.

Oprac. PSP Dziewkowice

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-02-14 20:59:53)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17419474