10 styczeń 2012
Tegoroczne ferie zimowe trwać będą od 16 do 27 stycznia. Dla dzieci i młodzieży przygotowano wiele atrakcyjnych form wypoczynku. Będzie można skorzystać z basenu, lodowiska, uczestniczyć w zajęciach organizowanych w szkołach. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty!

9 styczeń 2012
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Czesława Niemena w Strzelcach Opolskich, jako jedyna szkoła w gminie, realizuje projekt edukacyjny "Zimowi zdobywcy gór", mający na celu naukę i doskonalenie umiejętności jazdy na nartach oraz nabycie wiedzy dotyczącej bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich. W dniach 5-7 stycznia 2012 r., już po raz 4 z rzędu, 27-osobowa grupa naszych uczniów szusowała po tatrzańskich stokach w miejscowości Murzasichle.

9 styczeń 2012
W dniu 4 stycznia 2012 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu odbył się koncert kolęd, pod hasłem „W kole kolędujemy”, chórów należących do programu Śpiewająca Polska z regionu opolskiego. Wśród uczestników nie zabrakło uczniów szkolnego chóru PG 2.

22 grudzień 2011
Gimnazjum w Szymiszowie po raz trzeci bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Drugie życie elektrośmieci”, który dotyczy prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) oraz zużytymi bateriami. Organizatorami tegorocznej edycji są: Europejska Platforma Recyclingu, Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz ERP Batteries Poland Sp. z o.o.

22 grudzień 2011
Z 19/ 20 grudnia 2011 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzelcach Op. odbył się tzw. „projekt nocka”, który miał na celu zdobywanie sprawności podróżnika. W projekcie brała udział klasa VI, która od godz. 20.00 do godz. 8.00 musiała angażować się w zdobywanie określonych sprawności...

21 grudzień 2011
Kryta pływalnia Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu „Strzelec”, przy ul. Opolskiej 46 w Strzelcach Opolskich, zaprasza od 29 grudnia. Od 23 grudnia w kasach centrum dostępne będą też karnety na basen - znakomity prezent gwiazdkowy dla najbliższych.

21 grudzień 2011
Zasady dobrego wychowania tak naprawdę towarzyszą nam na co dzień, ale w dniu 14 grudnia br. uczniowie klas IV – VI z PSP w Dziewkowicach uczestniczyli w warsztatach, w trakcie których poznawali tajniki poprawnego zachowania przy stole. Zaproszone zostały na spotkanie uczennice klasy IV Technikum Gastronomicznego z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Strzelcach Opolskich, które poprowadziły część praktyczną spotkania.

15 grudzień 2011
Od 3 lat PG1 bierze udział w programie SUS pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie i Fundacji Polsko - Amerykańskiej, które przyznały tej placówce oświatowej tytuł „Szkoły uczącej się”, czyli placówki, która, poprzez dobór odpowiednich metod, form stara się sprostać potrzebom uczniów, rodziców a tym samym podwyższyć jakość nauczania i wychowania

14 grudzień 2011
10 grudnia uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich oraz ich rodzice i wielu sympatyków szkoły wybrało się na jednodniową wycieczkę do Berlina, by poczuć klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Oprócz świątecznych zakupów uczestnicy wycieczki zwiedzali autokarowo i pieszo ciekawe miejsca w Berlinie.

13 grudzień 2011
W Mikołajkowym nastroju odbył się II Sportowy Dzień Przedszkolaka. W dniu 8 grudnia w sali Publicznego Gimnazjum nr 2 przedszkolaki z całej gminy uczestniczyły w sportowych zmaganiach. Celem imprezy była integracja środowiska przedszkolnego oraz popularyzowanie zdrowego stylu życia. Przy dopingu wielu kibiców dzieci rywalizowały w konkurencjach sportowych.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418311