23 maj 2012
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie już po raz siódmy było organizatorem Festiwalu. Jego otwarcia dokonali – dyrektor gimnazjum Marek Szproch oraz ksiądz proboszcz Norbert Nocoń. Gwiazdą Festiwalu, która uświetniła występy, był rodzinny zespół „Siostry Jeremiasza”, przybyły z Ostrowca Świętokrzyskiego.

23 maj 2012
W dniu 19 maja 2012r. na boisku szkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej w Kadłubie odbył się bieg w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska biega”. W zawodach udział wzięło 155 osób, które startowały na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych.

22 maj 2012
W czeskich Holicach, od 18 - 20.05.2012 r. spotkali się przedstawiciele międzynarodowej wymiany młodzieży miast partnerskich. Polskę reprezentowała p. A. Czarny wraz z podopiecznym Ł. Włodarczykiem. Podczas wizyty przygotowawczej omawiano wszystkie ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa i realizowanych zadań, bo obóz wymaga sprawności fizycznej i wytrzymałości kondycyjnej oraz czasu wolnego młodzieży uczestniczącej w wymianie zaplanowanej na 14 - 20 lipca 2012 r. w Hornim Jeleni koło Holic.

21 maj 2012
Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kusy” przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich wystartowali 13 maja 2012 roku w Kędzierzynie-Koźlu w Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Lekkiej Atletyce juniorów, juniorów młodszych oraz młodzików. Dwóch naszych zawodników wywalczyło trzy medale. Rafał Warzecha zdobył srebro w biegu na 100 metrów i brąz w biegu na 110 metrów przez płotki. Fabian Radziej wywalczył brązowy medal w rzucie oszczepem. Gratulujemy!

21 maj 2012
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich 17 maja 2012 obchodzony był Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci Inicjatorem święta jest Child Helpline International (CHI) – organizacja zrzeszająca telefony zaufania dla dzieci, działające w wielu krajach świata. W Polsce akcje prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje, która realizuje dwa projekty świadczące pomoc telefoniczna dzieciom i młodzieży: 0800100100, Helpline.org.pl oraz Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116111.

18 maj 2012
Od marca nauczyciele, uczniowie i absolwenci Publicznego Gimnazjum nr 1 wspólnie bawili się, biorąc udział w rozgrywkach Gminnej Ligi Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich. Naszym zawodnikom udało się zakwalifikować do finału. W turnieju finałowym, który odbyły się 6 maja 2012 roku, zajęli czwarte miejsce. Należy dodać, że drużyna gimnazjum rywalizowała z dorosłymi siatkarzami. Gratulujemy!

18 maj 2012
Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie, 16 maja 2012 r., podejmował gościnnie w swoich szkolnych murach uczestników etapu gminnego XVIII Konkursu Ortograficznego o Puchar Burmistrza Strzelec Opolskich. Do konkursu zgłoszono 23 uczniów reprezentujących 10 szkół z terenu gminy Strzelce Opolskie.

18 maj 2012
Strzeleckie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej zapraszają do udziału w projekcie "Aktywna Generacja" w ramach realizacji zadania publicznego " Postaw na Rodzinę", którego celem jest min. integracja międzypokoleniowa.

17 maj 2012
12 szkół z Opolszczyzny zostało zakwalifikowanych do pilotażu rządowego programu Cyfrowa Szkoła. Wśród nich jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 ze Strzelec Opolskich. O dofinansowanie starało się 58 szkół, które wnioskowały łącznie o kwotę 5,9 miliona zł.

17 maj 2012
W ramach programu ,,Zachowaj trzeźwy umysł” w PSP w Błotnicy Strzeleckiej dnia 07.05.2012r. odbyło się niezwykłe spotkanie uczniów z płetwonurkami. Uczniowie mieli okazję zobaczyć film z podwodnego życia ryb, wysłuchali prelekcji na temat nurkowania oraz z bliska zobaczyli, jak wygląda wyposażenie do nurkowania.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17419516