19 listopad 2011
24 października w PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich odbyło się spotkanie z pisarką Barbarą Gawryluk. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III. Autorka opowiadała o twórczości, o swoich bohaterach, odpowiadała na pytania, jak również czytała wybrane fragmenty książek. Spotkanie połączone było ze sprzedażą książek, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, ze względu na możliwość otrzymania autografu. Po więcej informacji (wywiad z pisarką) odsyłamy do szkolnego pisemka „Siódemeczka”.

18 listopad 2011
10 listopada w PG Szymiszów odbył się uroczysty apel z okazji 93. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Program artystyczny przygotowany został przez klasę IIa pod opieką Pani Anny Januszewskiej oraz Pani Anny Szuszkiewicz. Hasłem tegorocznej uroczystości była myśl Józefa Piłsudskiego: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” , w czasie której uczniowie mogli wysłuchać przepięknych recytacji , pieśni patriotycznych oraz solowego występu gry na trąbce jednego z uczniów Łukasza Zimona.

18 listopad 2011
Publiczna Szkoła Podstawowa w Dziewkowicach po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Patronat nad akcją w naszej gminie objął Burmistrz Strzelec Opolskich oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ogólnopolska kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł" jest realizowana od 2002 r. - podejmuje problem profilaktyki uzależnień.

16 listopad 2011
W dniu 14 listopada 2011 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Błotnicy pani dyrektor Joanna Gawlik, wręczyła dyplomy i nagrody w szkolnych konkursach na projekty uczniowskie: „Drzewa naszych lasów” i „ Ja i ty” zorganizowanych w ramach realizowanego w szkole projektu edukacji ekologicznej „Razem chronimy Ziemię”, finansowanego z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Strzelcach Opolskich.

16 listopad 2011
Dnia 3 listopada 2011r. w Przedszkolu Publicznym w Kadłubie odbyła się uroczystość „Pasowania na starszaka”, w którym udział wzięły 5 i 6 latki, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście czyli rodzice dzieci z grupy „Słoneczka”.

16 listopad 2011
Dnia 19.10.2011r. przedszkolaki z Kadłuba gościły funkcjonariusza policji, który przybliżyli dzieciom charakter swojej pracy oraz zachęcał do przestrzegania ogólnych zasad bezpieczeństwa. Ogromny entuzjazm wywołała możliwość przymierzenia munduru i obejrzenia akcesoriów niezbędnych w pracy policjanta.

15 listopad 2011
„ Słowo komendy porusza armię, słowo „ wolność ” – narody ” – te słowa Novalisa stały się mottem uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który odbył się 10 XI 2011 r. i zgromadził wszystkich uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7. Polską drogę do niepodległości, która była trudna, burzliwa i opłacona wielką ceną, ukazali uczniowie klas VI i V w formie lekcji historii, przeplatanej wzruszającymi pieśniami i recytacją wierszy.

15 listopad 2011
W miesiącu październiku zakończono prace związane z remontem ogrodzenia boiska sportowego przy Publicznym Gimnazjum w Szymiszowie. Wykonano około 580 mb nowego ogrodzenia wraz z furtkami i bramami. Od strony frontowej obiektu zamontowano ogrodzenie stalowe w postaci prefabrykowanych paneli prętowych. Pozostałą cześć ogrodzenia stanowi siatka ślimakowa na słupkach stalowych. Prace rozpoczęto 12.09.2011 i zakończono 21.10.2011.

15 listopad 2011
W dniu 15 listopada 2011 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Dziewkowicach nastąpiło rozstrzygniecie szkolnego konkursu na projekt uczniowski „Moje ulubione zwierzątko”, zorganizowanego w ramach realizowanego w szkole projektu edukacji ekologicznej„ Z ekologią za pan brat”, finansowanego z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Strzelcach Opolskich.

14 listopad 2011
W Zespole Placówek Oświatowych w Kadłubie miał miejsce niezwykłe wydarzenie. Naszą szkołę odwiedził sam Marszałek Piłsudski, w którego rolę wcielił się Daniel. Ewelina, redaktorka TV Kadłub, korzystając z okazji przeprowadziła z nim wywiad, którego mogliśmy być obserwatorami. Była to dla nas wspaniała lekcja historii. Podczas spotkania zobaczyliśmy też ciekawą prezentację przybliżającą nam ten okres historii Polski ...

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-10-23 13:45:31)