13 kwiecień 2017
Do 30 kwietnia rodzice dzieci podlegających obowiązkowi szkolnemu musza zapisać je do placówki szkolnej. Jak się okazuje, zmiany spowodowane nowym prawem oświatowym nieco zdezorientowały wielu rodziców, dlatego dzisiaj przypominamy zarówno kilka ważnych faktów związanych ze zmianami w oświacie jak i prezentujemy mapkę obwodów szkolnych – z przypisaniem konkretnych ulic Strzelec Opolskich do odpowiedniej szkoły.

11 kwiecień 2017
3 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Suchej odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

10 kwiecień 2017
8 kwietnia na obiektach Publicznego Gimnazjum w Szymiszowie rozegrano turniej rowerowo-ekologiczny. Głównym celem tej imprezy było kształtowanie u młodzieży nawyku dbania o środowisko poprzez aktywność fizyczną – zgodne z przepisami ruchu drogowego, poprzez poruszanie się rowerem po drogach. Turniej rozgrywano na Miasteczku Ruchu Drogowego, które powstało jako wspólny pomysł Sołectwa Szymiszów-Osiedle oraz Dyrekcji Publicznego Gimnazjum w Szymiszowie. Powstanie obiektu zostało sfinansowane ze środków Strzeleckiego Budżetu Obywatelskiego oraz poprzez sponsorów.

28 marzec 2017
UWAGA RODZICE DZIECI W WIEKU DO LAT TRZECH Gmina Strzelce Opolskie przystąpiła do projektu Opolskie dla rodziców i dzieci realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu w ramach Działania 7.6 Godzenie życia prywatnego i zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

27 marzec 2017
Dnia 21.03.2017r. w Przedszkolu Publicznym Nr 9 podczas spotkania integracyjnego całej społeczności przedszkolnej, odbyło się uroczyste powitanie Pani Wiosny i pożegnanie Pani Zimy, które przybrało charakter „Rozmowy Zimy z Wiosną”

27 marzec 2017
Segregacja śmieci była przewodnim tematem Gminnego Przeglądu Przedszkolaków „Wiedzą o tym nawet małe dzieci, jak ważna jest segregacja śmieci”, który się odbył 23 marca 2017 w Strzeleckim Ośrodku Kultury. Była to już IV edycja ekologicznego Przeglądu Przedszkolaków, a organizatorem było Przedszkole Publiczne w Dziewkowicach wraz z oddziałem zamiejscowym w Błotnicy Strzeleckiej oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Strzelcach Opolskich. Przegląd cieszył się ogromnym zainteresowaniem gdyż wzięło w nim łącznie udział 260 przedszkolaków z 13 przedszkoli z Gminy Strzelce Opolskie.

22 marzec 2017
Przedszkole nr 9 w Strzelcach Opolskich podejmuje wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy naszych wychowanków oraz wyrabianie prozdrowotnych nawyków.

17 marzec 2017
Szukamy rozwiązań, które pozwolą na znalezienie miejsca w przedszkolu wszystkim dzieciom z gminy Strzelce Opolskie.
  • Rząd nałożył na samorządy obowiązek znalezienia miejsc dla wszystkich maluchów, już od 3. roku życia. Mamy zamiar te zalecenia wypełnić, choć trwający nabór wskazuje, że miejsc może zabraknąć dla ok. 60 dzieci.
  • Bierzemy pod uwagę kilka rozwiązań, między innymi wykorzystanie pomieszczeń w szkołach podstawowych nr 4 i 7 na potrzeby oddziałów przedszkolnych. Dodatkowy oddział mógłby powstać też w Dziewkowicach. Przed nami konkretne wyliczenia i uzyskanie stosownych zezwoleń.
O podejmowanych krokach będziemy informować.

2 marzec 2017
1 marca br. PSP w Dziewkowicach odbyły się warsztaty nauki języka chińskiego oraz kaligrafii. Dzięki uprzejmości Instytutu Konfucjusza w Opolu (działającego przy Politechnice Opolskiej), Zhao Jieqiong oraz Zhao Menglin – przesympatyczne lektorki z Chin -przeprowadziły pokazowe lekcje dla każdej z naszych klas.

27 luty 2017
„100 POMYSŁÓW NA ŻEROMSKIEGO” to konkurs dla tych, którzy zainteresowani są tym, jak wygląda nasze miasto i którym zależy, by było jak najpiękniejsze!

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17422857