29 listopad 2017
16 listopada 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Szymiszowie odbyło się święto szkoły podczas którego pasowano na uczniów pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji uczniów i pracowników PSP w Szymiszowie, którą celebrował ks. Nocoń i Ferdynand Wójcik. Święto było okazją do podsumowania i oddania do użytku przebudowanych pomieszczeń sanitarnych w wielofunkcyjnym obiekcie sportowym.

29 listopad 2017
Od 16 do 19 listopada 2017 roku w Strzelcach Opolskich gościła delegacja z miast partnerskich Soest i Tyśmiennicy, która we współpracy z naszymi przedstawicielami i młodzieżą pracowała nad szkicem projektu wakacyjnej wymiany młodzieży i przygotowaniem projektu wniosku. Warsztaty skupiły się głównie na dyskusji nad problemami współczesnej Europy takimi jak tolerancja, solidarność. Gmina Strzelce Opolskie będzie aplikować o ośrodki unijne do Agencji Narodowej w Warszawie na realizację tego zadania.

27 listopad 2017
W dniu 20 listopada 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 Społeczność Szkolna wzięła udział w ogólnopolskich obchodach Dnia Prawa Dziecka, pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka.

27 listopad 2017
Zawody pływackie o Puchar Wszechstronności Stylowej Opolszczyzny odbyły się 06 października 2017 roku w Opolu. Zarówno szkołę, jak i UKS KRONOS Strzelce Opolskie reprezentowały uczennice klasy VII b sportowej o profilu pływanie: Julia Ledniowska, Martyna Studzińska i Agata Wawak.

23 listopad 2017
Od września 2017roku w naszej szkole realizowany jest kolejny projekt w ramach konkursu grantowego „Działaj Lokalnie”. Tym razem projekt „Lubię programować’ z zakresu robotyki został napisany i zgłoszony przez Grupę Nieformalną składającą się z rodziców naszej szkoły panią Joannę Pietruszkę –Lazar, Teresę Pieprzyk oraz Joannę Marut. Skierowany jest do uczniów od 8 roku życia. W ramach realizacji projektu zakupiono 10 robotów typu Ozobot.

23 listopad 2017
Społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Suchej wybrała listopad na miesiąc świętowania jubileuszu swojej placówki. 45 lat temu, 1 września 1972 roku, dla 244 uczniów zabrzmiał dzwonek w nowym budynku szkolnym. Uczniowie z Suchej, Rozmierzy i Suchodańca wchodzili do nowego budynku z wypiekami na twarzach. Cieszyła ich perspektywa nauki w przestronnych, nowo wyposażonych salach i ćwiczenia w dużej Sali gimnastycznej. Od tej pory szkoła stała się dumą i wizytówką mieszkańców.

22 listopad 2017
Już po raz drugi Suskie Skowroneczki zdobyły tytuł laureata i wystąpiły w Koncercie Finałowym Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej TOBIE POLSKO. Widowisko odbyło się 11 listopada w kościele parafialnym w Pogorzeli – gmina Olszanka.

21 listopad 2017
W niedzielę 19 listopada 2017 roku, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu był miejscem finałowych zmagań XXVII edycji konkursu „Po naszymu czyli po śląsku”, organizowanego od wielu lat z inicjatywy pani senator Marii Pańczyk. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: dorosłych (powyżej 18 lat) oraz młodzieżowej (do 18 lat).

16 listopad 2017
Błotnicka podstawówka tętni pomysłami i stara się w różnorodny sposób pracować z uczniami i środowiskiem lokalnym. W nocy z 06. na 07. października realizowany był projekt edukacyjny, pt. „Noc przygody z książką”.

8 listopad 2017
W dniach 02 - 05 listopad 2017 r w miejscowości Giżycko w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 8 drużyn reprezentujących województwa: podlaskie, opolskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie, lubuskie, świętokrzyskie, lubelskie i kujawsko- pomorskie rywalizowało o awans do finału Mistrzostw Polski kadr wojewódzkich w koszykówce dziewczyn rocznika 2004.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423156