18 październik 2018
"Ekoaktywni na co dzień" projekt PSP nr 4 w Strzelcach Opolskich, który otrzymał dofinansowanie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu na realizację zadania - 9 498,00 zł w ramach programu „EKO EDUKACJA to społeczna akcja”.

18 październik 2018
W dniach od 26 do 28 września 2018 roku młodzież z opiekunami z PSP nr 1 w Strzelcach Opolskich gościła w Poczdamie w ramach realizowanego projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka”. Szkoła jest jedną z dwunastu szkół Opolszczyzny biorących udział w projekcie. Uczniowie podczas wycieczki zwiedzili m. in.: Ogrody Świata w Berlinie oraz w rezerwacie biosfery UNESCO w Spreewaldzie, Dom Człowieka i Natury w Lubenau oraz skansen w Lehde.

18 październik 2018
15 października 2018 roku w Strzeleckim Ośrodku Kultury podsumowano rok szkolny 2017/2018. Wręczono nagrody uczniom i nauczycielom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

12 październik 2018
Szanowni Nauczyciele i wszyscy Pracownicy oświaty!

11 październik 2018
Miło nam poinformować, że Letycja Musz, uczennica klasy VIII Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach, otrzymała tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego „Autoportret”.  Konkurs zrealizowany został w ramach największej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Serdecznie gratulujemy Letycji tytułu oraz życzymy dalszych sukcesów.

11 październik 2018
W piątkowy poranek uczniowie klasy I i II z PSP w Suchej udali się do Zakładu Szewskiego pana Jacka Ferdynusa w Strzelcach Opolskich. Pan szewc z wielkim zaangażowaniem i pasją opowiadał dzieciom o swojej pracy, wykorzystywanych narzędziach i świadczonych usługach. Uczniowie dowiedzieli się, że u szewca można uszyć i naprawić buty, wszyć zamek do kurtki lub torebki, a także – co to jest kopyto, cholewka czy łaciarka. Mieli także możliwość dotknięcia skór i innych materiałów oraz zobaczenia pana szewca podczas pracy. Dzieci zadały właścicielowi zakładu mnóstwo pytań, na które pan Jacek bardzo chętnie odpowiedział.

11 październik 2018
Uczniowie klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej uczestniczyli 5 października w niezwykłej lekcji historii w Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach.

10 październik 2018
W dniu 8 października 2018r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej gościła przedstawicieli Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelcach Opolskich.

2 październik 2018
29 września, na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie, odbyła się druga edycja Turnieju: "Jeżdżąc rowerem dbam o środowisko". Głównym celem imprezy było kształtowanie u młodzieży nawyku dbania o środowisko poprzez aktywność fizyczną – zgodne z przepisami ruchu drogowego, poruszanie się rowerem po drogach. Turniej, swoją obecnością, uświetnili: p. Marzenna Staroszczyk - dyrektor GZOJ w Strzelcach Opolskich oraz p. Henryk Skowronek - sołtys Szymiszowa-Osiedle, a także Radny RM.

1 październik 2018
1 października 2018 r. w SOK odbyło się spotkanie dla samorządowców oraz dyrektorów szkół powiatu strzeleckiego i krapkowickiego dotyczące środków Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji. Organizatorem spotkania był Samorząd Województwa Opolskiego i Burmistrz Strzelec Opolskich.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420554