11 styczeń 2019
Bezpłatne szkolenia online w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.e-mocni.org.pl

10 styczeń 2019
Bardzo nam miło poinformować, że Zuzanna uczęszczająca do grupy młodszej w Przedszkolu Publicznym w Dziewkowicach zdobyła III miejsce w kategorii 3-4 latki w Ogólnopolskim konkursie plastycznym Polska moja Ojczyzna. Konkurs został zorganizowany przez panią Gabrielę Fejkiel w ramach Ogólnopolskiego Projektu edukacyjnego Kreatywny Przedszkolak. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni dziecka i jego kreatywności, kształcenie umiejętności posługiwania się różnorodnymi środkami wyrazu plastycznego, a także kształtowanie uczuć patriotycznych i uwrażliwianie na piękno naszej Ojczyzny.

Zuzanna wykazała się dużą inwencją twórczą i wykonała pracę techniką kolażu z różnych tkanin.
Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy sukcesu!

31 grudzień 2018
7 grudnia 2018r. nasi uczniowie uczestniczyli w XIV Międzywojewódzkim Konkursie Kolęd w Języku Niemieckim oraz w konkursie plastycznym. W kategorii "Pieśni bożonarodzeniowe" komisja konkursowa wyróżniła naszą najmłodszą uczestniczkę Helenkę Klimek, uczennicę klasy pierwszej, którą do występu przygotowały panie Jolanta Kauf i Anna Operskalska. Natomiast w kategorii "Szopka bożonarodzeniowa", pierwsze miejsce przypadło Rafałowi Pientka, uczniowi klasy szóstej o profilu sportowym pływanie. Gratulujemy osiągnięcia Rafałowi oraz pani Jolancie Kauf.

20 grudzień 2018
W okresie przedświątecznym szkolni wolontariusze mieli ręce pełne roboty. Już po raz kolejny zbierali dary dla Domu Samotnej Matki i Dziecka w Opolu-Grudzice. W dniu 19 grudnia 2018r wszystkie dary zostały zapakowane i zawiezione do Opola. Wolontariusze serdecznie dziękują Społeczności Szkolnej za ofiarność i dobroć płynącą z serca. Również dziękują mieszkańcom Mokrych Łanów, którzy hojnie wsparli tegoroczną akcję.

19 grudzień 2018
Kampania promująca szkolenia online

18 grudzień 2018
W dniu 12 grudnia 2018r w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbyła się uroczystość nagrodzenia laureatów i wyróżnionych w konkursie "Opolska mama ma moc". Wśród nadesłanych 918 prac plastycznych, wyróżniono m.in. pracę Olimpii Kowalczuk - uczennicy z klasy piątej oraz Weroniki Wycisło z klasy czwartej. Obie uczennice wykonały prace w kategorii: Mapa, gdzie przewodnim hasłem było "Odkrywam z Rodziną Opolszczyznę-mój Region". Społeczność  Szkolna gratuluje wyróżnień.

13 grudzień 2018
Uczeń klasy IV, Bartosz Walasek, został laureatem wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie - zdobył I miejsce. W tym samym konkursie wyróżnienie uzyskała Zofia Strzelzyk z klasy II.

Młodsze dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne związane tematycznie z profilaktyką zagrożeń wypadkowych w gospodarstwach wiejskich, zaś ich starsi koledzy sprawdzili swoją wiedzę w teście na temat BHP we wszystkich działach rolnictwa.

Organizatorem konkursu był opolski Okręgowy Inspektorat Pracy.

Dziękujemy uczestnikom konkursu za zaangażowanie, naszym zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesu!

13 grudzień 2018
W dniach 10-12 grudnia 2018 roku uczniowie klas VIII a i b wzięli udział w pilotażowej diagnozie umiejętności ósmoklasistów z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Udział w tej diagnozie wzięło 400 szkół z całej Polski. Teraz trzymamy kciuki, aby nasi ósmoklasiści  osiągnęli jak najlepsze wyniki.

13 grudzień 2018
W dniu 11.12.2018r w Przedszkolu Publicznym Nr 9 w Strzelcach Opolskich odbyło się XVIII Spotkanie ekologiczne przedszkolaków gminy Strzelce Opolskie pod hasłem "Energie w sobie mamy... Energia słoneczna, wiatrowa i wodna" na spotkaniu gościliśmy reprezentantów  - dzieci z  przedszkoli gminy Strzelce Opolskie.

11 grudzień 2018
Sekcja badmintona od września 2018 zrzesza 24 członków. Trzech zawodników posiada licencję w Polskim Związku Badmintona. Natomiast 13 zawodników uczestniczy w turniejach kategorii dzieci U-9 i żaków U-11.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420572