13 maj 2019
10 maja w Strzeleckim Ośrodku Kultury po raz XI odbył się Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych i Solistów „WIOSENNE PREZENTACJE 2019” Wśród biorących udział zespołów znalazł się również nasz chór pod dyrygenturą Pani Teresy Szczędziny, który zajął II miejsce. Chór wykonał dwa utwory: pieśń Stanisława Moniuszki - Prząśniczka oraz piosenkę Jacka Cygana - Laleczka z saskiej porcelany z taneczną choreografią, w wykonaniu Wiktorii Adamskiej i Natanaela Pelka. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

13 maj 2019
Samorząd Uczniowski Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach wraz opiekunem Panią Teresą Szczędziną  zorganizował zbiórkę makulatury. Zebrano 800 kg, które przekazano Referatowi Misyjnemu na Górze Św. Anny. Fundusze zostaną przeznaczone na budowę studni w Togo.

13 maj 2019
13 kwietnia 2019r nastąpiło zakończenie tegorocznej jedenastej edycji wykładów na Dziecięcej Politechnice Opolskiej. Ostatni wykład poprowadził przedstawiciel 10 Brygady Logistycznej w Opolu na temat "Zaangażowanie 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w misjach poza granicami kraju w latach 1999-2019". 20 lat w NATO. Mali studenci w trakcie wykładu zadawali mnóstwo pytań. Po wykładzie studenci otrzymali dyplomy potwierdzające ukończenie studiów w ramach Dziecięcej Politechniki Opolskiej w roku akademickim 2018/2019. Dziękujemy Panu Karolowi Cebula Mecenasowi Kultury dzięki, któremu nasi uczniowie mogli uczestniczyć w tak wspaniałym przedsięwzięciu.

6 maj 2019
Grupa świetlicowa "Leśne Ludki" prowadzona przez panią Annę Operskalską wzięła udział w akcji "Kreatywni na 101". Jej głównym celem było pobudzenie kreatywności, wyobraźni oraz umiejętności manualnych wśród najmłodszych, podczas zajęć świetlicowych. Zadaniem dzieci było uczestniczenie w zajęciach kreatywnych w ramach, których poznały przygody 101 dalmateńczyków, następnie ozdobić tekturową makietę domu oraz ulepić z plasteliny figurki piesków. Wszystkie materiały plastyczne zostały dostarczone przez organizatorów ogólnopolskiej akcji. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości, uczyły współpracy, pokazały dziecięcą pomysłowość, zaangażowanie, a także talenty plastyczne.

6 maj 2019
W dniu 03 maja 2019r z okazji Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja delegacja uczniów klas VIII a, b oraz VII wraz z dyrektorem szkoły złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Ofiarom Wojen i Przemocy. Również w uroczystościach brał udział poczet sztandarowy.

30 kwiecień 2019
W tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegamy pożarom” na szczeblu wojewódzkim Sonia Pietruszka z Przedszkola Publicznego w Kadłubie, oddziału zamiejscowego w Grodzisku zajęła drugie miejsce, a Wojciech Kotyrba z Przedszkola Publicznego w Kadłubie – miejsce trzecie. Przedszkolaki odebrały nagrody podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Piastów w Brzegu. Na szczeblu ogólnopolskim praca Soni, wykonana techniką kolażu, zdobyła trzecie miejsce. Naszym laureatom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

29 kwiecień 2019
W miesiącu kwietniu 2019r Marszałek Województwa Opolskiego zorganizował konkurs plastyczny pt. "15 lat województwa opolskiego w Unii Europejskiej". Na konkurs w trzech kategoriach wpłynęło 245 prac, z czego komisja konkursowa postanowiła nagrodzić 7 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Wśród szczęśliwej siódemki znalazł się Kamil Wilczek - uczeń klasy siódmej, który zajął 3 miejsce w kategorii klas V - VIII i III gimnazjum. W dniu 13 maja 2019 r odbędzie się wręczenie nagród przez marszałka Andrzeja Bułę. Uroczystość odbędzie się w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Opolu. Kamil, cała Społeczność Uczniowska gratuluje nagrody.

29 kwiecień 2019
24 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych gościliśmy trenera oraz międzynarodowego sędziego sumo pana Waldemara Sobczyka ze Strzelec Opolskich. Uczniowie klas starszych oraz przedszkolaki mogły poznać historię sumo, filozofię, zasady oraz w praktyce poznać sens tej ciekawej dyscypliny. Okazało się, że wśród uczniów znaleźli się tacy, którzy zainteresowali się tą sztuką walki, być może będą to przyszli zawodnicy i mistrzowie sztuki walki. Serdecznie dziękujemy panu Waldemarowi Sobczykowi za promowanie tego wspaniałego sportu i pokazanie młodym ludziom, jak aktywnie mogą spędzać wolny czas.

15 kwiecień 2019
W środę 10 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach po raz pierwszy odbyły się warsztaty wielkanocne, w których wzięli udział uczniowie wszystkich klas i przedszkolaki. Zajęcia przygotowała p. Sylwia Pastuch mama uczennicy klasy II. Program warsztatów obejmował artystyczne zdobienie jajek styropianowych, wykonanie słomianych zajączków, kwiatów z bibuły oraz wianków, które mogą być ozdobą drzwi lub okien. Mając do dyspozycji różnorodność materiałów, wszyscy stworzyli własnoręczne ozdoby. Dziękujemy również rodzicom: Marzenie Żelazny, Ewelinie Szefer, że dali nam możliwość spędzenia wspólnie odrobiny czasu w gorącym okresie przedświątecznym.

8 kwiecień 2019
Dzieci z Przedszkola w Kadłubie już cieszą się nowym placem zabaw zakupionym dzięki Strzeleckiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Całkowita wartość projektu to 50 000,00 zł.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17419165