6 listopad 2019
22 października 2019 roku odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" organizowany przez Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich pod patronatem Starostwa w Strzelcach Opolskich. Na festiwalu zaprezentowały się dzieci z przedszkoli naszego powiatu.

5 listopad 2019
Uczniowski Klub Sportowy „Siódemka”, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Strzelcach Opolskich oraz Zespół Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej byli organizatorami Otwartych Mistrzostw Strzelec Opolskich w MINISUMO, zawody odbyły się w ramach projektu „STRZELECKIE NIE HEJTUJE”.

5 listopad 2019
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Dziewkowicach od wielu lat aktywnie uczestniczą w kampanii profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł.

31 październik 2019
Zakończona ekspertyza techniczna dotycząca oceny stanu technicznego budynku PSP nr 2 w Strzelcach Opolskich potwierdziła złe osadzenie budynku szkoły – na gruntach słabonośnych. Jednocześnie określono stan techniczny konstrukcji budynku jako zły – czyli niemal w całości wymagający kompleksowego remontu kapitalnego.

31 październik 2019
Przełom października i listopada to czas kiedy wspominamy ludzi, których nie ma już z nami. Elementem pamięci i naszego szacunku dla zmarłych są wizyty na cmentarzu, porządkowanie grobów, zapalanie zniczy i chwila modlitwy. Uczniowie najstarszych klas oraz Samorząd Uczniowski Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach co roku dbają o mogiłę powstańców śląskich, znajdujący się na cmentarzu w Kalinowie.

29 październik 2019
Uczniowie klas II i III wybrali się z wizytą do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Szymiszowie. Większość dzieci po raz pierwszy mogła zobaczyć jak wygląda i do czego służy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, o tym, jakie odpady można tu przywieźć i czego nie wolno wrzucać do kosza w domu. Oczywiście na słuchaniu się nie kończyło, bo mogli również zajrzeć we wszystkie zakamarki Punktu.

28 październik 2019
25 października Zespołu Placówek Oświatowych mieli okazję uczestniczyć w bardzo pouczających zajęciach wyjazdowych. Odbyły się one w ramach projektu ekologicznego i zostały przeprowadzone na terenie Zakładu Komunalnego w Opolu przez pracownika tej instytucji.

28 październik 2019
Wielkim sukcesem zakończył się udział grupy starszej przedszkola w II Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej Bajeczne Melodie. Dzieci piosenką „Patrzę w wodę” z filmu Vaiana wyśpiewały 3 miejsce.

28 październik 2019
Już po raz drugi uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych włączyli się w bicie rekordu z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".

24 październik 2019
Drużyny Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie wzięły udział w Finale Powiatowym w Drużynowym Turnieju Szachowym w Leśnicy. Drużyna dziecięca zajęła 1 miejsce , a drużyna w kategorii młodzieżowej 2 miejsce.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418043