XI Ogólnopolski Zjazd Szkół dla Ekorozwoju

18 październik 2013
11 października odbył się w Krakowie XI Ogólnopolski Zjazd Szkół dla Ekorozwoju. Była to uroczystość wręczenia międzynarodowego certyfikatu , Zielonej Flagi”. Na uroczystości nie zabrakło także przedstawicieli strzeleckich placówek oświatowych, którym Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju przyznała certyfikaty

Koordynatorzy placówek (Publicznego Przedszkola Nr5 ,  Publicznego  Przedszkola Nr 8, Publicznego Przedszkola Nr 9, Publicznego Przedszkola w Dziewkowicach, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 a także Publicznego Gimnazjum Nr 1) osobiście odebrali z rąk prezesa Fundacji Partnerstwa dla Środowiska - Rafała Serafina certyfikat ,,Zielonej Flagi". ,,Zielona Flaga” to międzynarodowy tytuł, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15.000 szkół z 53 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie - Zieloną Flagę. Eco-Schools - jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001) polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w szkołach i ich otoczeniu.

Działanie na rzecz ochrony środowiska to wielka i nieoceniona praca. Nauczyciele i dzieci w różnym wieku swoją postawą sprawiają ,że świat wokół nas staje się  piękniejszy. Dają tym samym  przykład dla innych  ,zwiększają świadomość i  utwierdzają   w przekonaniu ,że  warto zrobić coś dla nas samych i przyszłych pokoleń.Należy bowiem pamiętać, że każdy, nawet najmniejszy, gest zrobiony w stronę ratowania Ziemi ma wielkie znaczenie.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-10-18 13:11:32)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2013-10-18 13:13:02)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424019