„Nowe zagrożenia współczesnej szkoły”

28 marzec 2011
24 marca na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich odbył się happening podsumowujący projekt profilaktyczno - edukacyjny „Nowe zagrożenia współczesnej szkoły” który sfinansowany został przez Gminę Strzelec Opolskie.
Realizatorami projektu byli pedagodzy szkolni z PSP nr 4 i PSP nr 1 pani Monika Masłowska - Ormańczyk i pan Dariusz Wąsik oraz specjalista ds nieletnich KPP w Strzelcach Opolskich pan Krzysztof Rusin. Tematyka cyklu warsztatów, w których od października uczestniczyli uczniowie klas IV-VI, rodzicie i nauczyciele dwóch strzeleckich szkół, dotyczyła niepokojących zjawisk występujących we współczesnej szkole: cyberprzemocy i dopalaczy.

Na spotkaniu podsumowującym projekt swoją obecnością zaszczycili realizatorów: Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania pan Marek Życzyński, Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Uzależnień pani Joanna Hołobut, członek Komisji ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pan Feliks Miszczuk oraz Dyrektorzy szkół realizujący przedsięwzięcie pani Dorota Duczmal i pani Sabina Knopik.

Happening miał charakter zespołowej rywalizacji, w której wzięło udział po trzy drużyn ośmioosobowe, z każdej ze szkół. Wspólną zabawę rozpoczęto quizem, w którym uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat uzależnień, bezpieczeństwa w sieci oraz wiedzą ogólną. Następna konkurencja polegała na wykonaniu zadań, za które można było zdobyć kolejne cenne punkty. Najwięcej frajdy sprawiło jednak wykonanie plakatu na temat: „Cyberprzemoc - zagrożenia w Internecie”. Wspólna rywalizacja zakończyła się konkurencją, w której dzieciak musiały wymyśleć hasło o szkodliwości dopalaczy.

Po wyrównanej rywalizacji, jury wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajęła drużyna klasy szóstej z PSP nr 1, II miejsce ex aequo zajęły dwie drużyny klas piątych z PSP nr 4 i PSP nr 1. Nagrodami dla zwycięzców były zestawy gier logicznych, ćwiczących m in. myślenie przestrzenne i logiczne. Oprócz tego dla każdej z drużyn został przygotowany kosz słodyczy.

Oprac. PSP 4

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-03-28 10:53:20)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2011-03-28 10:53:58)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17417531