Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” rozstrzygnięty !

11 marzec 2014
Strzelecki Samorządowy Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” rozstrzygnięty ! Gminę Strzelce Opolskie w Konkursie Ogólnopolskim reprezentować będzie Karolina Suchenia uczennica Publicznego Gimnazjum nr 2.

Tegoroczny Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” zdominowały dziewczęta, wśród wolontariuszy przystępujących do konkursu nie było żadnego chłopca.

Ładne, miłe, sympatyczne, ale przede wszystkim ambitne i zdecydowane dziewczęta, przedstawiały swoje historie - niesamowite zdarzenia wolontariackie.

Okazuje się , że pierwsze działania prowadziły już w szkołach podstawowych, jednak dopiero gimnazjum dało im większe możliwości i większy zasięg działania.

Członkostwo w Klubach skoordynowało działania i doprowadziło do udziału w dużych akcjach, ale również umocniło postawę, iż w dalszym ciągu chcą działać na rzecz potrzebujących. Wolontariuszki angażują się w zbieranie makulatury, karmy dla zwierząt, plastikowych nakrętek, nieużytecznych sprzętów elektronicznych, zbierają artykuły żywnościowe, higieniczne oraz przybory szkolne, kwestują na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Współdziałają z Domem Dziecka w Sowczycach, Domem Pomocy Społecznej w Strzelcach Op., Środowiskowym Domem Samopomocy, Stowarzyszeniem Barka, strzeleckim oddziałem Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt.

Pomagają sąsiadom, odważnie dyscyplinują rówieśników - żądając poprawnych zachowań, wciąż zachęcają koleżanki i kolegów do współpracy i pomocy innym.

Nie mają problemów z nauką, choć może mogłyby być lepsze z tego czy innego przedmiotu …

Same mówią o sobie, że czasem zawodzą rodziców, bo coś nie posprzątane … lub z czymś nie zdążyły, ale starają się wszystko nadrabiać.

Piękne w tym wszystkim jest to , że robią to z uśmiechem na twarzy, że wciąż odnajdują w tym radość, że wciąż im się chce…. !!

WSPANIAŁE naszej gminy:

Natalia Gryc – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich,

Jagoda Józefiak - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich,

Dominika Kała – Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie,

Karolina Leks - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich,

Adrianna Łukasik - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich,

Aleksandra Placek - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich,

Katarzyna Suchenia - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Strzelcach Opolskich,

Magdalena Szufla - Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie,

Adriana Szymków - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich,

Jury przyznało Karolinie Leks wyróżnienie specjalne a Katarzynę Suchenię wytypowało,
 jako  reprezentantkę naszej gminy do eliminacji ogólnopolskich w Warszawie.

Gratulujemy Rodzicom  !!

Opiekunom życzymy kolejnych cudownych ochotników

a dyrektorom szkół dziękujemy, że wspierają takie inicjatywy!

Wolontariuszom życzymy radości - aby uśmiechem wciąż zarażali innych do pozytywnych działań.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-03-11 19:58:00)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424577