Zimowisko w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzelcach Opolskich

3 marzec 2014
W dniach od 17.02- 21.02.2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzelcach Opolskich odbywały się zajęcia w ramach zimowiska. Zgodnie z hasłem „ Rok Szkoły w Ruchu „, również tematyka tegorocznych zajęć przebiegała pod hasłem „Zimowo -sportowy zawrót głowy”.
Różnorodność zajęć sprawiła ,że każdego dnia uczestnicy wspaniale bawili się podczas zawodów sportowych, konkursów literackich czy zajęć plastycznych. Aż czterokrotnie zostały zorganizowane wycieczki. Dzieci zawitały do kina Helios do Kędzierzyna-Koźle na film „Królowa Śniegu ”.Po seansie uczniowie uczestniczyli w animacjach oraz poznali pracę operatora filmowego. Kolejny wyjazd to zwiedzanie Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach i spotkanie ze Skarbnikiem. Wspaniała słoneczna pogoda towarzyszyła również uczestnikom zimowiska w opolskim ZOO , a także podczas wycieczki do lasu , gdzie czekały na nich tematyczne zabawy przygotowane przez leśniczego pana Dariusza Krzysztofowicza. Na zakończenie zimowiska kolejną atrakcją było ognisko , no i oczywiście pieczenie kiełbasek, chlebka, ziemniaków, a także jabłek z cynamonem.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-03-03 07:57:39)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424323