Zielone lekcje

28 wrzesień 2011
Uczniowie klas IV - VI oraz I- III Publicznej Szkoły w Dziewkowicach 20 i 27 wrześniu w ramach realizowanego w szkole projektu edukacji ekologicznej „ Z ekologią za pan brat”, finansowanego ze Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Strzelcach Opolskich odwiedzili Centrum Edukacji Leśno - Przyrodniczej w Nadleśnictwie Zawadzkie.
Dzięki gościnności leśników, dzieci zwiedziły Izbę Leśno – Przyrodniczą przy biurowcu Nadleśnictwa, gdzie miały okazję zapoznać się z działem poświęconym historii leśnej, obejrzały kancelarię leśniczego, ekspozycję spreparowanych zwierząt w ich naturalnych środowiskach. Uczniowie podziwiali ciekawe okazy rośliny, urządzenia łowiecki, budki lęgowe, oraz pułapki na owady znajdujące się w ogrodzie Edukacyjno – Przyrodniczy im. Jana Pawła II.

Następnie uczestnicy „Zielonej lekcji” poznali walory pięknie położonej Ścieżki Przyrodniczo - Edukacyjnej „Nad Mała Panwią”, gdzie obserwowali różne rodzaje lasów porastające lewy brzeg Małej Panwi, od borów rosnących na piaszczystych glebach, przez różne formy lasów mieszanych, do grądów i lasów łęgowych. Uczniowie przyjrzeli się z bliska warstwowej budowie lasu oraz pomnikom przyrody.

Oprac. PSP Dziewkowice

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-09-28 07:38:56)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2011-09-28 07:39:53)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418462