Zielona Flaga po raz drugi!

22 wrzesień 2014
Z przyjemnością informujemy, że Przedszkole Publiczne Nr 8 drugi raz zostało wyróżnione certyfikatem „Zielona Flaga”, za działalność ekologiczną w roku szkolnym 2013/2014
Zielona Flaga" jest tytułem, który nadawany jest szkołom i przedszkolom na całym świecie w ramach Programu Eco - Schools (www.eco-schools.com).
Certyfikaty są przyznawane na rok szkolny i maja zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych w szkołach i przedszkolach oraz odnawiania certyfikatu.
To zaszczytne wyróżnienie jest zwieńczeniem naszych całorocznych proekologicznych działań, podejmowanych przez nauczycieli, dzieci i rodziców.
Działalność ekologiczna w naszym przedszkolu prowadzona jest od wielu lat. Realizowaliśmy projekty mające na celu kształcenie postaw proekologicznych dzieci w zakresie zdrowego stylu życia, poznawania różnorodnych ekosystemów - lasu, jeziora, łąki; poznawania żywiołu wody, powietrza, ognia i ziemi, zwracaliśmy uwagę na potrzebę ponownego wykorzystywania surowców wtórnych , dbania o wszystkie istoty żyjące, w tym szczególnie o gatunki zagrożone wyginięciem .
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez czynny udział przyczynili się do naszego sukcesu. Zapraszamy również do udziału w kolejnych naszych inicjatywach

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-09-22 11:35:42)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2014-09-22 11:37:27)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17425418