22 kwiecień 2020
Gmina Strzelce Opolskie zakupiła 63 laptopy, które zostały przekazane szkołom podstawowym prowadzonym przez gminę Strzelce Opolskie. Jednocześnie gmina wystąpiła o środki na ten cel w ramach projektu "Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego".
Program finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Zakupiony sprzęt, który w przyszłości służyć będzie szkołom, w chwili obecnej pozwoli na lepsze zabezpieczenie potrzeb uczniów w zakresie dostępu do nauki zdalnej. O możliwościach wykorzystania laptopów decydować będą dyrektorzy poszczególnych szkół w oparciu o diagnozę potrzeb wynikających z bieżącej realizacji zdalnego nauczania w jednostkach.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2020-04-22 08:41:35)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418468